PARTNER PORTALU
  • BGK

Nietypowe problemy z rozruchem drogiej fontanny

  • tarnow.net.pl    30 kwietnia 2011 - 12:32

Na tarnowskich skwerach i placach uruchomiona została już większość fontann, ale mieszkańcy wciąż nie doczekali się pełnego rozruchu i debiutu fontanny z Układem Słonecznym. Powodem opóźnienia są najprawdopodobniej... szczury.
W mieście sprawnych jest obecnie sześć wodnych. Tej wiosny czynne są fontanny usytuowane: w Parku Strzeleckim, obok Sali Lustrzanej i na skwerze Kokocińskiego. Fontanny na Rynku mają być czynne po zdjęciu ozdób wielkanocnych.

Wciąż mieszkańcy nie doczekali się uruchomienia 28-metrowej fontanny z Układem Słonecznym na terenie Skweru ks. J. Popiełuszki, o której głośno było jesienią podczas kampanii wyborczej. Inwestycja za ponad milion złotych, pomimo odbioru i rozliczenia finansowego okazuje się, że wymaga dodatkowych prac. Niedawno część kamienia została zdarta przez robotników i wymieniano rury.

- Trzeba było założyć dodatkowe kołnierze ze stali nierdzewnej, gdyż woda tryskała nadmiernie na przechodniów. W projekcie te roboty nie były ujęte, ale firma w ramach gwarancji zgodziła się je wykonać bezpłatnie - informuje Marek Kaczanowski, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa.

Obecnie woda wypływa spod Słońca, ale planety wciąż się nie obracają.

- Po zimie powstał pewien problem z odpływem wody, prawdopodobnie jakiś gryzoń dostał się do kanalizacji, mógł to być szczur - podejrzewa dyrektor Kaczanowski. - Rury czyszczone są również w ramach gwarancji, wkrótce obieg wody będzie możliwy. Wokół fontanny nasadziliśmy tulipany, pięknie wyglądały, ale przekwitają. Zastąpić je mamy zamiar jednorocznymi begoniami.

Jeśli prace naprawcze zakończą się powodzeniem, fontanna będzie się prezentować w pełnej okazałości 1 maja.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.