PARTNER PORTALU
  • BGK

Nieustannie monitorujemy pracę firm, które wygrały przetarg

  • AT    28 czerwca 2013 - 17:03
Nieustannie monitorujemy pracę firm, które wygrały przetarg

Tylko trzy dni zostały do wejścia w życie nowej ustawy o gospodarowaniu odpadami komunalnymi. W Białymstoku dwie firmy (Astwa i Czyścioch) odpowiadać będą za wywóz śmieci z sześciu sektorów, na jakie został podzielony Białystok.
- Na długo przed podpisaniem umów z wykonawcami, już w grudniu, rozpoczęliśmy kampanię informującą  mieszkańców naszego miasta o nowych zasadach wywozu i sposobie odbioru odpadów - mówi Adam Kamiński wiceprezes miejskiej spółki Lech.

 - Nieustannie monitorujemy pracę firm, które wygrały przetarg. Ponadto uruchomione są linie telefoniczne, gdzie mieszkańcy mogą i powinni zgłaszać wszelkie sygnały.

Czytaj też: Za mało wiemy o ustawie śmieciowej

I rzeczywiście mieszkańcy Białegostoku korzystają z  infolinii. Dziennie pracownicy obsługujący infolinię odbierają tysiące zapytań na temat zmieniającej się „śmieciowej" rzeczywistości. Wśród tych telefonów są też informacje o tym, że firma stawiająca kosze w danym sektorze nie ustawia kontenerów przy wszystkich posesjach tłumacząc, że nie każdy dom jest na liście.

- Nic bardziej błędnego - wyjaśnia Kamiński. - Bardzo jesteśmy wdzięczni za takie sygnały, bo możemy natychmiast reagować. Po pierwsze obie firmy otrzymały pełen wykaz zabudowanych nieruchomości i każdy dom jest na niej ujęty. Każdy dom, budynek użyteczności czy firma musi otrzymać kontener na odpady. To obowiązek nałożony na firmy w umowie zawartej z miastem. Po drugie nie ma mowy o jakichkolwiek priorytetach, a takie sygnały też do nas docierają. Równie ważne jest, aby kontenery na odpady pojawiły się zarówno w zabudowie jednorodzinnej, wielorodzinnej jak i przy firmach i instytucjach. Na takie sygnały nasi pracownicy reagują natychmiast.

Kamiński dodaje także, że sygnały jakie otrzymują telefonicznie i mailowo dotyczą m.in. czystości podstawianych pojemników na odpady. To także kontrolują, bo jest to określone w umowie z firmami wywozowymi.

Adam Kamiński podkreśla, że wszystkie informacje i uwagi na temat pracy firm wywozowych powinny trafić do Lecha jak najszybciej.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.odpady.bialystok.pl lub pod numerem infolinii 85 741 79 83.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • bez/radny, 2013-07-04 17:26:27

    monitorowanie zapewne polega na przysłowiowym szukaniu dziury w całym po ot tylko by wyszarpać jakąś łapówę....