PARTNER PORTALU
  • BGK

Nikłe zainteresowanie przetargami w Olsztynie

  • PAP    12 czerwca 2013 - 16:45
Nikłe zainteresowanie przetargami w Olsztynie

Miasto Olsztyn otworzyło w środę koperty w sześciu przetargach na odbiór odpadów komunalnych. Okazało się, że zainteresowanie firm śmieciowych było nikłe - aż w pięciu przetargach wystartowała tylko jedna firma, w szóstym - dwie.
Jak poinformowała Magdalena Górecka z biura prasowego olsztyńskiego Urzędu Miasta, w pięciu przetargach wystartowała jedynie firma Remondis (okręgi śmieciowe nr 1, 2, 4, 5 i 6). We wszystkich tych strefach Remondis zaoferował niższe ceny wywozu odpadów niż podał w ogłoszeniu przetargowym olsztyński urząd miasta.

W okręgu 3. ofertę złożyło konsorcjum złożone z Olsztyńskiego Zakładu Komunalnego i Spółdzielni Mieszkaniowej "Pojezierze" oraz firma Koma z Ełku. Jak wynika z danych przekazanych przez Górecką, korzystniejsza jest w tym sektorze oferta cenowa ełckiej firmy.

Na razie olsztyński ratusz nie podaje, kiedy nastąpi ostateczne rozstrzygnięcie przetargu.

Szef olsztyńskiego oddziału firmy Remondis Andrzej Ryński powiedział, że jego firma jest gotowa do odbioru śmieci z miasta od 1 lipca. Przyznał jednak, że nie wie, czy miasto zdoła do tej pory zakończyć procedurę przetargową.

Ryński przyznał, że Remondis wygrał przetargi w wielu podolsztyńskich gminach, m.in. Gietrzwałdzie, Stawigudzie oraz w Szczytnie, Jedwabnie, czy Pasymiu.

Olsztyn w przetargu śmieciowym postawił wysokie wymagania, m.in. firmy startujące w nim musiały zobowiązać się do wyposażenia pojemników na odpady w chipy.

Gmina Olsztyn ogłosiła przetarg na odbiór odpadów komunalnych w całym mieście (podzielonym na sześć sektorów) na początku maja. Łączna wartość zamówienia wynosiła 43,4 mln zł (z VAT). W ogłoszeniu podawano wówczas, że umowa z firmami, które wygrają przetarg zostanie podpisana na 24 miesiące.

Zgodnie z uchwałą olsztyńskiej rady miasta, odebrane od mieszkańców odpady mają trafiać do miejskiej spółki śmieciowej, która zajmie się ich zagospodarowaniem.

W Olsztynie stawka za odbiór odpadów komunalnych ma być naliczana od osoby i wynosić miesięcznie 14,41 zł za śmieci nieposegregowane i 9,8 zł za śmieci posegregowane. Większość mieszkańców zadeklarowała, że będzie segregować odpady.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.