PARTNER PORTALU
  • BGK

Nikt nie chce komunalnej firmy MPEC?

  • PAP    5 grudnia 2013 - 15:53
Nikt nie chce komunalnej firmy MPEC?

- Żadna oferta od potencjalnych inwestorów nie wpłynęła dotychczas w ramach publicznego zaproszenia do negocjacji ws. zakupu udziałów Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej (MPEC) w Białymstoku - poinformował w czwartek PAP prezydent miasta Tadeusz Truskolaski.
Termin składania odpowiedzi na zaproszenie do negocjacji upływa w piątek 6 grudnia w południe.

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski powiedział PAP w czwartek ok. południa, że dotąd nie wpłynęła żadna oferta. Dodał, że wcześniej siedem podmiotów pobrało komplety dokumentów o sytuacji prawnej i ekonomiczno-finansowej tej komunalnej spółki.

"To element dodatkowej wiedzy dla potencjalnych oferentów, ale o niczym nie świadczy. Bo ci, którzy wzięli te dokumenty nie muszą składać deklaracji, ale i ci, którzy ich nie wzięli, mogą to zrobić" - powiedział prezydent Białegostoku.

W ocenie Truskolaskiego jest typową praktyką, iż dokumenty składa się w ostatnim dniu, a wstępne zainteresowanie określił, jako "dosyć znaczne".

"Na dziś nie ma takich obaw, że żadna oferta nie wpłynie. Bez względu na to, jakie będą decyzje, ja przyjmuję to, jako określony proces i przyjmiemy każdą sytuację, jaka wyniknie" - dodał.

Publiczne zaproszenie do negocjacji w sprawie zakupu udziałów Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej władze Białegostoku ogłosiły w połowie października. Przedmiotem sprzedaży jest 85 proc. udziałów, o łącznej wartości nominalnej prawie 55,8 mln zł.

Jeśli oferty wpłyną, w ciągu dwóch tygodni ma nastąpić wybór podmiotów dopuszczonych do negocjacji. Gmina chce sprzedać udziały jednorazowo, w całości, jednemu podmiotowi lub ich grupie działającej wspólnie.

Jak wynikało z ogłoszeń zamieszczonych w dwóch ogólnopolskich gazetach, przedmiotem negocjacji ma być nie tylko cena zakupu udziałów, ale również zaproponowany przez inwestora program rozwoju spółki czy zasady współpracy inwestora z gminą Białystok.

Przeciwna sprzedaży MPEC jest opozycja w Radzie Miasta Białystok. W maju odbyło się z inicjatywy PiS referendum w sprawie przyszłości MPEC, ale było nieważne z powodu zbyt niskiej frekwencji. Większość głosujących opowiedziała się przeciwko sprzedaży MPEC.

Pod koniec października na sesji rady nie znalazł też większości projekt uchwały opozycji o cofnięciu prezydentowi Białegostoku zgody na sprzedaż spółki MPEC. Zabrakło jednego głosu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.