PARTNER PORTALU
  • BGK

Nikt nie chce krakowskiej kamienicy

  • PAP    19 października 2011 - 16:15
Nikt nie chce krakowskiej kamienicy

Nikt nie wpłacił wadium w przetargu na dwie kamienice przy Małym Rynku 5 i 6 w ścisłym centrum Krakowa. Władze miasta planowały w tym miesiącu sprzedać te nieruchomości na licytacji z cenami wywoławczymi odpowiednio blisko 11 i 16 mln zł.
Jak poinformował w środę prezydent miasta Jacek Majchrowski (zabierz głos/oceń prezydenta), do wtorku zainteresowani udziałem w licytacji mogli wpłacać wadium. Nikt się jednak nie zgłosił.

Według niego, brak chętnych na tak atrakcyjne nieruchomości to wynik kryzysu ekonomicznego. W poprzednich latach miasto sprzedawało szereg budynków za dobre ceny, a w tym roku ciężko znaleźć nabywców nawet na te najatrakcyjniejsze.

Kamienica przy Małym Rynku 5 składa się z czterokondygnacyjnego, podpiwniczonego budynku frontowego z poddaszem użytkowym oraz dwukondygnacyjnej, podpiwniczonej oficyny. Powierzchnia użytkowa nieruchomości wynosi 606,80 metrów kwadratowych. Cena wywoławcza kamienicy to blisko 10,8 mln zł.

Czytaj też: Kup kamienicę na Małym Rynku

Nieruchomość mieszkalno - usługowa przy Małym Rynku 6 składa się z trzykondygnacyjnego, podpiwniczonego budynku frontowego z poddaszem mieszkalnym oraz dwukondygnacyjnej, podpiwniczonej oficyny. Powierzchnia użytkowa wynosi 910,40 metrów kwadratowych. Kwotę wyjściową do licytacji ustalono na ponad 15,6 mln zł.

Obie nieruchomości wpisane są do rejestru zabytków, w związku z tym miasto było gotowe udzielić nabywcy 5-proc. bonifikaty od ceny sprzedaży ustalonej w wyniku przetargu.

Początkowo planowano, że w obu kamienicach będzie się mieścić siedziba Narodowego Centrum Nauki (NCN). Jednak po konflikcie między ministerstwem nauki i prezydentem Krakowa instytucję te otwarto w marcu tego roku w tymczasowej siedzibie w jednym z biurowców w Krakowie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.