PARTNER PORTALU
  • BGK

Nikt nie wie gdzie są w Polsce czyste plaże

  • Przegląd prasy/PAP/Rzeczpospolita    27 czerwca 2011 - 06:41
Nikt nie wie gdzie są w Polsce czyste plaże

Przez zmianę przepisów wczasowicze mają kłopot z ustaleniem stanu kąpielisk nad Bałtykiem, a z powodu niepokojów w Afryce Północnej więcej Polaków chce tego lata wybrać wakacje nad polskim morzem.
Brak pełnej informacji o stanie kąpielisk to pośrednio efekt nowelizacji prawa wodnego, która wprowadziła m.in. rozróżnienie kąpielisk i miejsc do kąpieli, a wraz z nim różne reguły m.in. zgłaszania do ewidencji czy nadzoru sanitarno-epidemiologicznego – informuje „Rzeczpospolita”.

Czytaj też: Polskie kąpieliska i plaże są brudne

Obecnie radni gmin uchwalają datę początku i końca sezonu dla kąpieliska, w różnym czasie prowadzone są więc badania sanitarno-epidemiologiczne, które powinny być wykonane przed sezonem.

Jak wyjaśnia rzeczniczka szczecińskiego sanepidu Renata Opiela, z tego powodu w komunikatach nie ma kompletu danych. Pełnych danych nie ma też w Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Dobrą wiadomością jest jednak ilość prestiżowych Błękitnych Flag przyznawanych wzorowym kąpieliskom. W tym roku takie oznaczenie dostało 13 plaż. Trzy lata temu jedynie trzy – pisze „Rzeczpospolita”.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Zielony gajowy, 2011-06-27 10:24:49

    widok gdzie na środku plaży pełno śmieci chyba nikogo już nie dziwi !