PARTNER PORTALU
  • BGK

Nocna linia dla balangowiczów

  • PAP    6 lipca 2012 - 09:47
Nocna linia dla balangowiczów

„Zamień auto na busa, gdy ogarnie cię procentowa pokusa” – pod takim hasłem miasto Kędzierzyn-Koźle uruchamia z piątku na sobotę nocną linię autobusową dla bywalców pubów.
Władze Kędzierzyna-Koźla liczą, że polepszy to bezpieczeństwo w mieście. Na pomysł zorganizowania nocnych przejazdów autobusowych w mieście wpadła Młodzieżowa Rada Miasta. Przewodniczący rady Bartłomiej Zydel wyjaśnił, że Kędzierzyn-Koźle to bardzo rozległe miasto, położone na dużej powierzchni, w którym trudno w nocy gdzieś dotrzeć.

„A na taksówkę nie każdego stać. Nawet z Kędzierzyna do Koźla jest dość daleko” – powiedział Zydel.

Władze Kędzierzyna-Koźla na propozycję przystały, między innymi po to, by polepszyć bezpieczeństwo w mieście.

Według asystentki prezydenta miasta ds. informacji publicznej Małgorzaty Jasiulek z policyjnych statystyk wynika, iż w lipcu i sierpniu ubiegłego roku w Kędzierzynie-Koźlu zatrzymanych zostało za jazdę pod wpływem alkoholu 39 kierowców i 81 rowerzystów.

„Mamy nadzieję, że ci którzy chcieliby w tym roku wracać do domu na +podwójnym gazie+, przesiądą się do naszej linii N” – dodała.

Przed uruchomieniem kursów miasto przeprowadziło ankiety na stronie internetowej Kędzierzyna-Koźla oraz w pubach i restauracjach. „Było ich w sumie kilkaset, ankietowani wypowiedzieli się, do których miejsc taki autobus miałby dojeżdżać” – dodała asystentka prezydenta.

Miasto poinformowało o nowej linii autobusowej za pomocą rozwieszonych na przystankach plakatów z napisem „Zamień auto na busa, gdy ogarnie Cię procentowa pokusa”.

Pierwszy kurs linii N odbędzie się w nocy z piątku na sobotę. Kursy odbywać się będą przez dwie noce w tygodniu – właśnie z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę. Bilety – w normalnej cenie (2,60 zł) – będzie można kupować w kioskach, ale też w kilku pubach, nocnych klubach i dyskotekach.

<!-- pagebreak //-->KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.