PARTNER PORTALU
  • BGK

Nocne tramwaje znów będą jeździły po Krakowie

  • PAP    13 września 2012 - 17:30
Nocne tramwaje znów będą jeździły po Krakowie

Po 26 latach przerwy po Krakowie znów będą kursować regularnie nocne tramwaje. Ich linie połączą Bronowice Małe z Nową Hutą oraz Bieżanów Nowy z Krowodrzą Górką.
Jak poinformował w czwartek Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu, nocne składy nr 64 i 69 pierwszy raz na swoje trasy wyjadą nocą z 28 na 29 września (z piątku na sobotę). Oba będą kursować co pół godziny.

Czytaj też: Co kraj to tramwaj

Tramwaj nr 64 będzie jeździć z Bronowic Małych przez centrum miasta do Placu Centralnego w Nowej Hucie, zaś 69 z Nowego Bieżanowa przez ul. Starowiślną, Franciszkańską, Podwale, Pawią do Krowodrzy Górki.

Jak przypomniał rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Marek Gancarczyk, regularne nocne tramwaje nie kursowały po Krakowie 26 lat.

"Jednak przy okazji takich imprez jak zabawa sylwestrowa czy Noc Muzeów kursowanie tramwajów było wydłużane do późnych godzin nocnych" - dodał Gancarczyk.

W związku z uruchomieniem linii 64 i 69 zmienione też zostaną trasy nocnych linii autobusowych. Pasażerowie będą też mogli dojechać w nowe miejsca, np. na Salwator.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.