PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowa autobusowa jakość dla radomian

  • PAP    7 marca 2013 - 15:40
Nowa autobusowa jakość dla radomian

Zakup nowych autobusów komunikacji miejskiej i wiat przystankowych oraz monitoring najczęściej dewastowanych przez wandali przystanków autobusowych w Radomiu będzie możliwy dzięki wsparciu z UE. Wartość całego przedsięwzięcia to blisko 14,7 mln zł.
W czwartek umowę w tej sprawie podpisał prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak i marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

W ramach projektu do Radomia trafi osiem nowych autobusów komunikacji miejskiej. Będą to pojazdy niskopodłogowe, napędzane gazem ziemnym, wyposażone w klimatyzację, monitoring, a także posiadające ułatwienia dla osób niepełnosprawnych.

Oprócz zakupu nowego taboru, wymienionych zostanie 12 wyeksploatowanych wiat przystankowych. W ich miejsce powstaną nowe.

Na pięciu najczęściej dewastowanych przystankach w Radomiu przewiduje się też montaż monitoringu wraz z systemem rejestrującym. W planach jest także remont 15 zatok autobusowych i dwóch pętli końcowych dla autobusów.

Projekt nosi nazwę "Poprawa systemu transportu publicznego w Radomiu przez zakup nowego taboru oraz rozbudowę infrastruktury towarzyszącej". Jego całkowita wartość to blisko 14,7 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wynosi 10,1 mln zł.

Projekt będzie realizowany od 1 kwietnia br. do 31 grudnia 2014 r. w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.