PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowa bioelektrownia w Siedliszczkach

  • GK/lubelskie.pl    12 października 2011 - 10:34
Nowa bioelektrownia w Siedliszczkach

W Siedliszczkach (gmina Piaski) ruszyła kolejna w regionie bioelektrownia rolnicza.
Biogaz, produkowany w 2 zbiornikach fermentacyjnych i 1 pofermentacyjnym, będzie następnie spalany w generatorach prądu o mocy wyjściowej 0,999 MW. Docelowa produkcja roczna to 8 tys. MWh.

Substratem w zbiornikach fermentacyjnych jest słoma kukurydziana skupiona w tym roku od okolicznych rolników z przeszło 350 ha oraz serwatka z pobliskiej Spółdzielni Mleczarskiej w Piaskach.

„Gratuluję sukcesu, podwójnego sukcesu, gdyż mamy do czynienia z jedną z najnowocześniejszych bioelektrowni w Europie, a przy tym jest to inwestycja, która generuje miejsca pracy i wspiera proces dywersyfikacji dochodu producentów rolnych” – powiedział marszałek Krzysztof Hetman (zabierz głos/oceń marszałka), po czym uruchomił cały proces technologiczny jednym dotknięciem palcem na tablecie.

Marszałek Krzysztof Hetman i wicemarszałek Sławomir Sosnowski, w dowód uznania dla realizacji tej ważnej dla gospodarki regionu inwestycji wręczyli inwestorom i właścicielom bioelektrowni – prezesowi Januszowi Biszczanikowi i wiceprezesowi Robertowi Gajorowi z zarządu „Wikana Bioenergia” sp. z o.o. – medal województwa lubelskiego. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.