PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowa "flota" do utrzymania miejskich dróg

  • AW/grudziadz.pl    11 stycznia 2012 - 11:12
Nowa "flota" do utrzymania miejskich dróg

Miejski Zakład Komunikacji w Grudziądzu ma już nowy sprzęt do letniego i zimowego utrzymania dróg. Spółka będzie dbała o miejskie ulice przez najbliższe 15 lat.
W parku maszynowym MZK znalazło się m.in. 7  samochodów specjalnych MAN 18-250, na których podwoziach zostaną zamontowane pługi odśnieżne oraz posypywarko – solarki, a także zamiatarki. Dodatkowo zakupiono ciągnik rolniczy wyposażony w ładowacz czołowy przeznaczony do załadunku soli i piasku do posypywarek, przyczepę samowyładowczą i zamiatarkę ciągnioną.

Na stanie znalazła się również stacja pogody, przeznaczona do obserwacji i rejestracji zjawisk pogodowych, szczególnie w okresach zagrożenia powstawaniem gołoledzi, jak również 18 niebieskich pojemników na mieszkankę piasku ze solą, które zostały ustawione w wyznaczonych miejscach na terenie Grudziądza.

- W zajezdni wybudowaliśmy magazyn materiałów zimowego utrzymania, miejsce składowania piasku i podjazd dla ładowarek. Na powierzchni ok. 300 m² zgromadziliśmy zapas 600 t soli drogowej oraz 10 t chlorku wapnia. We wnętrzu zainstalowaliśmy wytwornicę solanki P 2000 ze zbiornikiem o pojemności 10 tys. litrów. Urządzenie służyć będzie do wytwarzania 20 proc. roztworu chlorku sodu koniecznego do zwilżania suchej soli drogowej dozowanej przez posypywarki – mówi Paweł Maniszewski, prezes MZK.

Jak przypomina biuro prezydenta maista, decyzję o powierzeniu zimowego utrzymania ulic MZK podjęła Rada Miejska na podstawie uchwały z 6 maja 2011 r. Kredyt na realizację zadania w wysokości 4,5 mln zł udzielony został spółce przez Bank Nordea.

Czytaj też: Samorządy zyskują na bezśnieżnej pogodzie

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.