PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowa mapa Miłosławia

  • chelmonline.pl (paw.)    31 października 2011 - 08:47
Nowa mapa Miłosławia

Powiat chełmski finalizuje prace nad modernizacją ewidencji gruntów i budynków w obrębie Miłosław w gminie Ruda-Huta.
Właściciele działek i nieruchomości położonych w Miłosławiu mogą zapoznać się z przygotowanym projektem operatu opisowo-kartograficznego, który będzie wyłożony od 4 do 25 listopada w chełmskim starostwie.

– Wszyscy zainteresowani mają prawo zapoznać się z dokumentacją, uzyskać niezbędne wyjaśnienia oraz zgłosić ewentualne uwagi i wnioski w tej sprawie – wyjaśnia Paweł Ciechan, starosta chełmski.

Mieszkańcy Miłosławia mogą poznać treść wypisów z rejestru gruntów i kopię mapy ewidencyjnej dla nieruchomości w pokoju nr 260 a na drugim piętrze „gmachu”, codziennie w wyznaczonym terminie w godzinach 9-14.

Po 25 listopada projekt operatu opisowo-kartograficznego stanie się operatem ewidencji gruntów i budynków, a informację o tym starosta ogłosi w dzienniku urzędowym województwa.

Opracowanie projektu poprzedzone było przeprowadzeniem analizy istniejących danych geodezyjnych, a następnie kompleksowym pomiarem geodezyjnym granic działek oraz pomiarem wszystkich szczegółów sytuacyjnych, takich jak budynki, ogrodzenia, infrastruktura wodociągowa, gazowa itd.

– W ramach postępowania uporządkujemy przede wszystkim sprawy granic i nadamy nowe numery działkom. Dla właścicieli nieruchomości posiadających założoną księgę wieczystą zostaną z urzędu, nieodpłatnie dokonane zmiany w dziale I KW w zakresie nowych numerów działek i nowych powierzchni – wyjaśnia starosta Ciechan.

Kolejna korzyść to wzbogacenie zasobu geodezyjno-kartograficznego starostwa. Powstanie mapa zasadnicza o pełnej treści w postaci cyfrowej, co znacznie usprawni pracę służb geodezyjnych i podniesie jakość obsługi mieszkańców powiatu chełmskiego.

Koszty realizacji zadania wyniosą 82 410 zł brutto i zostaną one pokryte z budżetu powiatu chełmskiego.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.