PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowa prezes Przewozów Regionalnych

  • PAP    30 lipca 2010 - 16:16
Nowa prezes Przewozów Regionalnych

Małgorzata Kuczewska-Łaska została nową prezes Przewozów Regionalnych - poinformował w piątek rzecznik przewoźnika Piotr Olszewski. Decyzję taką podjęła Rada Nadzorcza spółki po przeprowadzeniu konkursu na to stanowisko.
Wakat na stanowisku prezesa samorządowej spółki utrzymywał się od końca maja, kiedy dotychczasowy prezes Tomasz Moraczewski zrezygnował ze stanowiska i został prezesem Portu Lotniczego Bydgoszcz.

Kuczewska-Łaska do tej pory pełniła funkcję członka zarządu i dyrektora finansowego w Przewozach Regionalnych. Wcześniej była dyrektorem finansowym w KCR SA, wiceprezesem zarządu ds. finansowych w Instalexport SA oraz ekspertem w Zespole Doradców Gospodarczych TOR. Jest absolwentką Wydziału Handlu Zagranicznego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz studiów MBA w International Executive Development Centre w Bled w Słowenii.

To drugi konkurs na stanowisko prezesa największego w Polsce kolejowego przewoźnika pasażerskiego. Do poprzedniego stanęło sześciu kandydatów. Rada nadzorcza ich przesłuchała, ale zamknęła konkurs nie wyłaniając prezesa.

Przewozy Regionalne należą do 16 samorządów. Dziennie uruchamiają do 3 tys. pociągów i przewożą ok. 340 tys. pasażerów.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.