PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowa siedziba domu pomocy

  • GK    15 kwietnia 2011 - 12:21
Nowa siedziba domu pomocy

Adaptacja, rozbudowa i wyposażenie Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie to projekt, który otrzymał wsparcie ze środków unijnych.
Łączna wartość inwestycji wyniosła ok. 7,1 mln zł, z czego kwota dofinansowania to ponad 5,6 mln zł. W uroczystym otwarciu nowej siedziby placówki, które odbyło się 14 kwietnia br., udział wziął m.in. marszałek Adam Struzik.

Dom Pomocy Społecznej w Młodzieszynie składa się z trzech obiektów. Istniejący dotychczas budynek DPS-u przyjął funkcję administracyjną, a dwa nowo powstałe kuchni z jadalnią i budynku mieszkalnego.

W ramach inwestycji wybudowano m.in. dojazdy do obiektów, wyjścia ewakuacyjne oraz parkingi dostosowane również do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Na dachu umieszczono solary słoneczne, dzięki którym będzie można częściowo pokrywać zużycie energii elektrycznej. Prace objęły również adaptację terenu rekreacyjnego oraz modernizację dziedzińca.

W ramach doposażenia placówki zakupiono meble i sprzęt m.in. do sali rehabilitacyjnej, sali terapeutycznej, magazynów (żywnościowego, chemicznego, odzieżowego), gabinetu zabiegowego i sali z konsolką, pokoi mieszkalnych, kaplicy, pomieszczeń działu gospodarczego i kuchni.

Jak podkreślił marszałek Adam Struzik, dzięki rozbudowie oraz adaptacji istniejących obiektów powstało 96 nowych miejsc, które umożliwią osobom starszym, niepełnosprawnym i przewlekle chorym dostęp do opieki na najwyższym poziomie, a personelowi lepszą diagnostykę, a także nadzór nad chorymi.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • sochaczewianin, 2011-04-19 09:00:11

    Kolejne uroczyste otwarcie pomnika biedoty polskiej..z czego tu się cieszyć, że ludzie nie mają własnych domów , bo rząd łupie 83% zarobionych pieniędzy
  • Klerek, 2011-04-15 13:59:42

    Długo szukano właściwej siedziby i nawet jak już widziano to miejsce, to nie odpuścili sobie tak łatwo urzędnicy tylko dalej szukali nowych rozwiązań i czasami wiele razy zatrzymywali się w jednym punkcie żeby wszystko raz jeszcze przemyśleć i odnieść sukces. I tak trzymać.