PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowa Sól: Podwórka do remontu

  • JL    22 września 2015 - 09:44
Nowa Sól: Podwórka do remontu

Kostka po rozbiórce przyda się do zagospodarowania podwórek. Fot. UMNS

Urząd Miasta Nowej Soli chce pomóc mieszkańcom w porządkowaniu i remontowaniu podwórek.
W mieście rusza program „Moje piękne podwórko”. Projekt polega na porządkowaniu i remontowaniu podwórek stanowiących własność wspólnot mieszkaniowych lub terenów dzierżawionych od gminy z wykorzystaniem materiałów budowlanych pochodzących z rozbiórek ulic, placów i chodników.

Nowa Sól chce w ten sposób pomóc wspólnotom w porządkowaniu podwórek tak, aby stały się przyjazne dla mieszkańców. Z programu mogą skorzystać wspólnoty mieszkaniowe mające tytuł prawny do podwórek (własność, dzierżawa).

Wnioski o przekazanie materiałów należy składać do 15 marca każdego roku w punkcie informacyjnym urzędu. Oceni je komisja do spraw „Moje piękne podwórko”, składająca się z wiceprezydenta oraz czterech pracowników urzędu miasta.

Wspólnoty powinny wykonać dokumentację projektową remontu podwórka na swój koszt i uzyskać niezbędne pozwolenia na remont, a także wskazać wiążący termin rozpoczęcia i zakończenia planowanych prac.

Gmina ogłosi konkurs na najładniej zagospodarowane podwórko, a dla zwycięscy ufunduje nagrodę z zastrzeżeniem, że wyremontowanych podwórek będzie nie mniej niż 10.

 

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.