PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowa spółka w Grupie Kapitałowej ECO

  • GK    11 grudnia 2012 - 10:15

W Grupie Kapitałowej ECO została utworzona kolejna spółka – ECO Kogeneracja – z siedzibą w Kutnie. Prezesem zarządu został Kamil Matolicz jednocześnie pełniący funkcję prezesa zarządu ECO Kutno.
Nowa spółka została utworzona w celu skoncentrowania w jednym podmiocie zadań związanych z eksploatacją budowanych elektrociepłowni w Grupie Kapitałowej ECO. W przyszłości będzie się także zajmować m.in. wdrażaniem nowych technologii stosowanych w energetyce oraz rozwojem usług polegających na przygotowywaniu procesów inwestycyjnych, budowie oraz eksploatacji układów wysokosprawnej kogeneracji dla klientów zewnętrznych.

- Zainteresowanie usługami nowej spółki już jest duże. Toczą się rozmowy z zewnętrznymi podmiotami, pragnącymi skorzystać z naszych kompetencji w zakresie organizacyjnym oraz inżynierskim przy uruchomieniu procesu inwestycyjnego, a także doradzania w trakcie realizacji inwestycji. Brana jest także pod uwagę budowa elektrociepłowni oraz ich eksploatacja. Posiadanie specjalistycznej wiedzy z tej dziedziny daje spółce możliwość rozwoju, z czego się cieszymy. Podczas budowy układu skojarzonego w Kutnie zdobyliśmy wiedzę i doświadczenie, które z pewnością warto wykorzystać. - powiedział prezes Kamil Matolicz.

Pierwszym układem skojarzonym, którego (w ramach umowy dzierżawy) ECO Kogeneracja rozpocznie eksploatację jest elektrociepłownia w Kutnie. Budowa kolejnych układów w Grupie ECO nastąpi już w następnym roku. Nowe elektrociepłownie powstaną w Żaganiu, Nowej Soli, Malborku, Żarach i Kętach. Według planów, w 2016 r. moc elektryczna wszystkich pracujących w Grupie układów będzie wynosiła 47 MWe.

ECO Kogeneracja jest siódmą spółką GK ECO. Pozostałe to: ECO SA ( spółka dominująca), ECO Malbork, ECO Jelenia Góra, ECO Kutno, ECO Ciepło Lokalne I, ECO Serwis i ECO Logistyka.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.