PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe autobusy dla lubuskiego

  • PAP    5 grudnia 2011 - 15:20

Firma Autosan z Sanoka dostarczyła dwóm przewoźnikom z województwa lubuskiego w sumie siedem autobusów. Łączna wartość obu kontraktów to ponad 2,6 mln zł netto - poinformował dyrektor ds. sprzedaży autobusów Ryszard Bogusz.
Pierwszym przewoźnikiem, do którego trafiły sanockie pojazdy, to Miejski Zakład Komunikacyjny z Żagania. Przedsiębiorstwo zakupiło trzy miejskie autobusy Sancity 9LE, wyposażone m.in. w silniki Cummins EEV i mechaniczne skrzynie biegów. Przewieźć mogą do 60 pasażerów. Wartość kontraktu to 1,3 mln zł.

Natomiast drugi przewoźnik - Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej z Nowej Soli - wzbogaciło swój tabor o cztery międzymiastowe autobusy Tramp. Pojazdy przystosowane są do przewozu 62 pasażerów, z czego 39 na miejscach siedzących. Koszt zakupu wyniósł ponad 1,3 mln zł.

Dostawa autobusów dla lubuskich przewoźników to kolejny kontrakt Autosanu w tym roku. W kwietniu spółka podpisała kontrakt na dostawę 53 autobusów przeznaczonych dla komunikacji miejskiej w Lublinie. Z kolei w czerwcu dostarczyła 35 autobusów dla PKS-u w Bielsku-Białej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.