PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe autobusy dla mieszkańców Koszalina

  • PAP    27 czerwca 2011 - 16:33
Nowe autobusy dla mieszkańców Koszalina

Cztery nowe niskopodłogowe autobusy marki Scania wprowadziła do taboru spółka Miejski Zakład Komunikacji w Koszalinie.




Wśród nowego taboru znajduje się jedyny w Polsce czterodrzwiowy pojazd o długości 18 metrów. Autobusy kupiono w ramach współfinansowanego przez Unię Europejską projektu unowocześniania taboru. Całkowity koszt programu to 10,49 mln zł. Unijne dofinansowanie wynosi 6,62 mln zł. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

Program jest rozłożony na trzy lata i obejmuje zakup 10 nowych pojazdów. W ub.r. koszaliński przewoźnik kupił dwa 12-metrowe Many Lion's City. W bieżącym roku cztery Scanie OmiCity (trzy 12-metrowe i jeden 18-metrowy). Na przyszły rok planowana jest dostawa takiego samego zestawy pojazdów marki Scania.

Czytaj też: Nowe autobusy ruszyły w miasto

Wprowadzone w poniedziałek do taboru autobusy są pierwszymi w Koszalinie (oceń prezydenta) pojazdami komunikacji miejskiej z klimatyzowaną częścią dla pasażerów. Miejski Zakład Komunikacji (MZK) eksploatuje 64 autobusy marek: Scania, MAN, DAB, Neoplan i Mercedes. 56 pojazdów - jak poinformował prezes spółki Roman Bielecki - to autobusy niskopodłogowe.

Średni wiek koszalińskiego taboru wynosi 11 lat. Spółka przewozi rocznie ok. 20 mln pasażerów. MZK jest też armatorem śródlądowego statku "Koszałek", który od 2009 r. - latem -kursuje po jeziorze Jamno, między trzema przystaniami. W zeszłym roku statek przewiózł 11,5 tys. pasażerów. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.