PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe autobusy po wakacjach

  • www.konstancin24.eu    28 lipca 2011 - 14:31
Nowe autobusy po wakacjach

Po wakacjach w Konstancinie zaczną kursować wewnętrzne linie mikrobusowe typu „L”, które w ramach wspólnego biletu ZTM będą woziły pasażerów z terenów pozbawionych dostępu do komunikacji zbiorowej.
Władze gminy wspólnie z ZTM chcą uruchomić także nową linię autobusową na trasie z Wilanowa przez Konstancin do miejscowości Brześce w gminie Góra Kalwaria.

Przetarg na trzy nowe linie autobusowe, które z pewnością poprawią komunikację w gminie, przeprowadzi Zarząd Transportu Miejskiego.

We wrześniu do trzech istniejących ponadlokalnych linii autobusowych (700, 710 i 724) dołączy nowa. Autobus będzie woził pasażerów z Wilanowa przez Konstancin do miejscowości Brześce (gmina Góra Kalwaria) lub dalej aż do Góry Kalwarii.

Kursem z Warszawy są zainteresowane również władze sąsiedniej gminy, które być może dofinansują przedłużenie niektórych kursów. Wstępnie ustalono, że autobus miałby 15 kursów w dni powszednie.

Również po wakacjach, od września, władze miasta chcą wcielić w życie próbny program wewnątrzgminnej komunikacji, opartej na dwóch liniach mikrobusowych typu „L”, które, objeżdżając niemal całą gminę, dowoziłyby pasażerów do miasta, umożliwiając im dogodną przesiadkę do autobusów w stronę Warszawy lub Piaseczna.

Pierwsza z planowanych linii ma kursować przez Gassy, Czernidła, Łęg, Opacz, Ciszycę, Habdzin do Bielawy. Druga linia będzie jeździła na trasie Czarnów-Cieciszew, zataczając koło po gminie.

Autobus ul. Podlaską dojedzie do Obór i Parceli następnie ul. Literatów na Grapę, ul. Warszawską i ul. Nowopiaseczyńską do ul. Pułaskiego. Potem skręci w ul. Chylicką do Czarnowa. Następnie przejedzie przez Borowinę, ul. Zaleśną dotrze do Kawęczynka i dowiezie dzieci do szkoły w Słomczynie. Następnie przez Łyczyn wróci do Cieciszewa.

Proponowane linie będą funkcjonowały do końca roku. Przez ten czas urzędnicy będą sprawdzali czy nowe połączenia cieszą się zainteresowaniem mieszkańców. Jeżeli frekwencja w mikrobusach będzie bardzo niska, trasy zostaną zmodyfikowane, tak by spełniały oczekiwania pasażerów.

Przetarg na operatorów nowych kursów nie został jeszcze rozstrzygnięty i nie wiadomo dokładnie ile będą kosztowały ale konstanciński samorząd zarezerwował na ten cel 240 tys. złotych.

Ceny biletów w mikrobusach, kursujących wewnątrz gminy, będą takie same jak w autobusach ZTM po sierpniowej podwyżce. Normalny bilet jednorazowy nie będzie kosztował więcej niż 3,80 zł (1,80 zł ulgowy). Natomiast na normalny bilet miesięczny pasażer będzie musiał wydać 90 zł (45 zł ulgowy).
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.