PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe autobusy w Bydgoszczy

  • pt    22 września 2014 - 09:44
Nowe autobusy w Bydgoszczy

Sześć „przegubowców” Solaris Urbino dołączy do taboru MPK w Bydgoszczy.
Do bydgoskich Miejskich Zakładów Komunikacyjnych 22 września dotrze kolejne 6 z 18 zamówionych autobusów. W połowie przyszłego tygodnia w pełni niskopodłogowe i klimatyzowane Solarisy wyruszą na bydgoskie ulice. Do stycznia komunalna spółka dysponować będzie flotą 47 Solarisów.

Spółka wiosną zamówiła 18 pojazdów marki Solaris Urbino. Siedem z nich ma być przegubowych, 11 jednoczłonowych. Pierwszy pojazd już  trafił do Bydgoszczy w sierpniu. Teraz dołączy do niego kolejnych sześć „przegubowców”. Po odbiorze autobusy  zyskają niezbędne dodatkowe wyposażenie, między innymi bezprzewodowy Internet i ruszą na bydgoskie ulice.

Czytaj tez:  Radom kupi autobusy dzięki dofinansowaniu z UE

Nowe autobusy zastępują wysłużone Volva z lat 1997-98. Na całej długości  pojazdów pasażerowie mogą liczyć na niską podłogę bez stopni poprzecznych wewnątrz.

 Czytaj tez:  Zamiast miejskim autobusem pojadą... elektrycznym autem

Siedzenia są wykonane z estetycznych materiałów odpornych na ścieranie i zabrudzenia. Silniki spełniają najnowsze normy emisji spalin Euro 6. Informacje dla pasażerów wyświetlane są na tablicach z ledowych diod o wysokiej jaskrawości.

W każdym autobusie zainstalowany będzie cyfrowy monitoring i specjalne dodatkowe tablice boczne z dużym numerem linii - łatwym do odczytania nawet przez osoby słabowidzące. 

Autobusy będą pojawiały się na wszystkich liniach obsługiwanych taborem przegubowym. Ostatnie pojazdy w ramach zamówione w ramach kontraktu miejski przewoźnik otrzyma w styczniu 2015 roku. Tym samym liczba autobusów marki Solaris zwiększy się w MZK do 47 sztuk.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.