PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe autobusy w Gorzowie

  • JS    24 lutego 2017 - 20:47
Nowe autobusy w Gorzowie
Pierwsze autobusy przyjechały do Gorzowa w południe i na jazdę próbną z prezydentem Jackiem Wójcickim za kierownicą, zabrały chętnych mieszkańców i dziennikarzy (fot. gorzow.pl/Łukasz Kulczyński)

• 5 spośród 15 nowych autobusów przyjechało już do Gorzowa.
• Jeden z nich poprowadził osobiście prezydent Gorzowa Wlkp. Jacek Wójcicki.
Pierwsze autobusy przyjechały do Gorzowa w południe i na jazdę próbną z prezydentem Jackiem Wójcickim za kierownicą, zabrały chętnych mieszkańców i dziennikarzy. Trasa prowadziła m.in ulicami Jagiełły, Asnyka, Konstytucji 3 Maja, Marcinkowskiego, Staszica, Fredry, Słowiańską, Kosynierów Gdyńskich i dalej aż do Starego Rynku.​

Tam 5 fabrycznie nowych autobusów, zanim wyjadą na gorzowskie ulice, przez ponad godzinę mogli oglądać mieszkańcy. Pojazdy robiły duże wrażenie. –​ Ładne, czyste i pachnące – mówili gorzowianie, którzy mieli okazję przejechać się nowym autobusem lub obejrzeć pojazd dokładnie. – To wielka sprawa dla miasta, dzięki tym 15. nowym pojazdom uda się poprawić stan taboru, wymienić najstarsze autobusy i przede wszystkim wpłynąć na komfort podróżowania gorzowian, a na tym najbardziej mi zależy – podkreślał Jacek Wójcicki.

Obecnie gorzowski tabor to 72 autobusy. Wszystkie to pojazdy niskopodłogowe. Średni wiek autobusów na dzień 1 stycznia 2017 r. wynosi 11,5 lat. MZK jest w trakcie wymiany taboru i zakup nowych 15 MAN’s Lion City wpisuje się w ten proces. Dostawa autobusów realizowana jest w formie leasingu finansowego 15 sztuk fabrycznie nowych autobusów miejskich niskopodłogowych klasy maxi o długości w przedziale 11,5 – 12 m. W postępowaniu przetargowym złożona została jedna oferta przez mLeasing Sp. z o.o.

Zgodnie z umową cena netto jednego autobusu zawierająca koszty leasingu na okres 6 lat to 987 285,08 PLN netto, a całkowita wartość umowy, czyli 15 sztuk autobusów to kwota 14 809 291,20 PLN netto. Umowa na dostawę autobusów została podpisana dnia 6 września 2016 r. w siedzibie Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Roman Dickens, 2017-02-26 19:09:19

    Gorzów jak był "wielkopolski" tak dalej jest i nowe autobusy nic tu nie zmienią.Kiedy skończy się to ośmieszanie Gorzowa. Kiedy rząd dostrzeże problem i usunie niezgodne ze stanem faktycznym człony nazw miejscowości w Polsce.