PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe autobusy w Rzeszowie

  • PAP    5 lipca 2012 - 17:26
Nowe autobusy w Rzeszowie

50 nowych autobusów ma trafić do Rzeszowa jeszcze w tym roku. Rzeszowski Zarząd Transportu Miejskiego w przyszłym tygodniu ma podpisać umowę w tej sprawie z przedstawicielami firm, które dostarczą pojazdy - poinformował Łukasz Dziągwa z Zarządu.
Dodał, że 30 pojazdów 12-metrowych dostarczy firma Mercedes.

"Natomiast 20 autobusów 10-metrowych zamawiamy w firmie Autosan z Sanoka" - powiedział Dziągwa.

Czytaj też: Przewozy Regionalne uruchomią autobusy

Wybrana została też już kolorystyka nowych autobusów, nawiązująca m.in. do logo Rzeszowa. Tapicerka na krzesłach będzie zaś ozdobiona herbem miasta.

Jak zaznaczył Dziągwa, przetarg, który wygrały firmy Mercedes i Autosan, zakłada ponadto dostawę do Rzeszowa 30 autobusów zasilanym gazem ziemnym.

"Jednak ta część przetargu została oprotestowana. Krajowa Izba Odwoławcza nakazała nam powtórzyć wybór wykonawcy. Odwołaliśmy się od tej decyzji do sądu. Rozprawa została wyznaczona na przyszły tydzień" - powiedział.

Zakup autobusów będzie sfinansowany z unijnego programu transportowego, który realizują władze Rzeszowa. Zakłada on również m.in. remont przystanków w Rzeszowie.

Zamontowane zastaną na nich tablice świetlne, które będą informować o nadjeżdżających autobusach. Pasażerowie dowiedzą się również o połączeniach i możliwościach przesiadek.

Inwestycje, które przewiduje projekt "Budowa systemu integrującego transport publiczny Miasta Rzeszowa i okolic", warte są ponad 400 mln zł.

Przeszło 311 mln zł stanowić ma dofinansowanie z unijnego programu Rozwój Polski Wschodniej. Realizacja projektu ma się zakończyć do końca 2014 r. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.