PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe autobusy wyjadą na ulice Oświęcimia na przełomie kwietnia i maja

  • pt/pap    3 kwietnia 2018 - 12:44
Nowe autobusy wyjadą na ulice Oświęcimia na przełomie kwietnia i maja
iedem z kupionych autobusów stanowić pojazdy z napędem hybrydowym (fot. www.solarisbus.com)

Na przełomie kwietnia i maja br. pierwszych pięć nowych autobusów spośród 19 zakupionych przez Miejski Zakład Komunikacji w Oświęcimiu wyjedzie na ulice miasta.
"Kolejne autobusy będą pojawiały się co kwartał, aż do wiosny 2019 r." - powiedziała rzeczniczka magistratu Katarzyna Kwiecień.

Autobusy będą kosztowały łącznie 21 mln zł. Miejski Zakład Komunikacji pozyskał na tę inwestycję blisko 18 mln zł z funduszy UE. 3 mln zł będzie pochodziło z pieniędzy komunalnej spółki.

Większość z 19 autobusów Solaris, które trafią do Oświęcimia, zostanie wyposażona w ekologiczne silniki spalinowe spełniające normy czystości spalin Euro6. Siedem z nich będzie miało napęd hybrydowy.

W pojazdach zainstalowane zostaną wysuwane platformy na wózki inwalidzkie. "Wyposażenie obejmie też m.in. wi-fi, porty USB, ładowarki do urządzeń mobilnych. Przedział pasażerski będzie klimatyzowany, a wewnątrz i na zewnątrz zainstalowane zostaną kamery monitoringu" - poinformowała prezes oświęcimskiego MZK Bożena Fraś.

MZK w Oświęcimiu zatrudnia 140 osób. Park autobusowy liczy 48 pojazdów. Oprócz miasta kursują one także w gminach Oświęcim, Brzeszcze, Chełmek i części Libiąża. Rocznie pokonują one ok. 2,4 mln km. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.