PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe autobusy zasilą tabor stargardzkiego MZK

  • AW    7 października 2014 - 08:58
Nowe autobusy zasilą tabor stargardzkiego MZK

Marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz podpisał umowę na dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego projektu „Zakup nowego taboru autobusowego dla Miejskiego Zakładu Komunikacji w Stargardzie Szczecińskim".
Zakup trzech nowoczesnych autobusów dla MZK w Stargardzie Szczecińskim będzie realizowany w ramach zintegrowanego systemu transportu publicznego na obszarze metropolitalnym Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.

Gmina Miasto Stargard Szczeciński pozyskała dofinansowanie w wysokości blisko 2,6 mln zł

Dzięki tej umowie, już w marcu 2015 roku do Stargardu trafią trzy kolejne nowoczesne autobusy, które wejdą w skład taboru Miejskiego Zakładu Komunikacji.

To kolejna proekologiczna inwestycja w miejski tabor, która będzie służyć wszystkim mieszkańcom. Autobusy będą wyposażone w silniki spełniające normę emisji zanieczyszczeń oraz niską podłogę. Będą charakteryzowały się znacznie niższym poziomem awaryjności. Dodatkowo, zakup nowych pojazdów poprawi komfort jazdy pasażerów, co przyczyni się do zwiększenia liczby użytkowników korzystających z transportu publicznego.

W uroczystości parafowania dokumentów uczestniczyli poseł na Sejm RP, wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski.

 - Cieszę się, że Stargard stawia na takie inwestycje. To zaprocentuje w przyszłości, ponieważ normy unijne dotyczące emisji dwutlenku węgla są coraz bardziej restrykcyjne. Ci samorządowcy w Polsce, którzy pierwsi będą finansować w tego typu rzeczy, będą też wygrywać w pierwszej kolejności - powiedział Gawłowski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • ggdssss , 2014-10-22 18:19:04

    widzice go jest wszedzie gdzie siecos otwiera kupuje , autobusy, radiowozy itp panie geblewicz