PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe barwy krakowskiej komunikacji miejskiej

  • pt    20 maja 2014 - 15:00
Nowe barwy krakowskiej komunikacji miejskiej

Biały, niebieski i dach w odcieniu szarości. To nowe barwy krakowskich autobusów i tramwajów. Zmieni się też oznakowanie wewnątrz pojazdów.
We wtorek, 20 maja została zaprezentowana nowa kolorystyka pojazdów komunikacji miejskiej w Krakowie.

– Ład estetyczny w naszym mieście to także ujednolicenie wyglądu pojazdów komunikacji miejskiej – mówił Jerzy Marcinko, dyrektor Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu podczas prezentacji

Przypomniał, że ostateczny wzór kolorów został poprzedzony szeregiem opinii i konsultacji, w tym także plastyka miejskiego.

Nowa kolorystyka nawiązuje do oficjalnych barw Krakowa. Górna część pojazdów będzie więc w kolorze białym, a dolna – w niebieskim. Natomiast dach i wszelkie jego elementy konstrukcyjne będą w kolorze szarym.

W ramach ujednolicania kolorystyki pojazdów komunikacji miejskiej zmieniane będą też piktogramy wewnątrz autobusów i tramwajów, a także wzory siedzeń. Pozostanie na nich krakowski Lajkonik, któremu nadano odświeżony wygląd.

Zmiana kolorystyki pojazdów komunikacji miejskiej nie oznacza, że od razu wszystkie tramwaju i autobusy kursujące w naszym mieście zmienią barwy. - Biało-niebieskie ubarwienie zyskają najpierw nowe pojazdy, a także te remontowane – zapowiedział dyrektor ZIKIT.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.