PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe ceny biletów w Łodzi

  • AT    25 stycznia 2012 - 09:44
Nowe ceny biletów w Łodzi

Radni Komisji Gospodarki Mieszkaniowej i Komunalnej zaopiniowali pozytywnie projekt uchwały dotyczący ustalenia opłat za usługi przewozowe lokalnego transportu zbiorowego w Łodzi. Zmianie ulegną zarówno rodzaje, jak i ceny biletów.
Jak donosi łódzki magistrat w tym roku prezydent (zabierz głos/oceń prezydenta) proponuje posługiwanie się biletami 20 minutowymi, które kosztować będą 2,40 zł i 40 min. za 3,20 zł. Godzina jazdy autobusem lub tramwajem to koszt 4,00 zł.

W latach 2013-2014 przewidziane są odpowiednio dla każdego rodzaju biletu podwyżki, wynoszące około 10 proc. Najbardziej atrakcyjna - informuje magistrat - ma być cena biletu miesięcznego - 80 zł. normalnego i 40 zł - ulgowego.

Wiceprezydent Arkadiusz Banaszek tłumaczył, iż podwyżki wynikają ze wzrostu inflacji, akcyzy oraz ceny paliw.

MPK zamierza optymalizować koszty stałe dzięki korzystnym negocjacjom z Polską Grupą Energetyczną na korzystny koszt zakupu energii elektrycznej na kolejne 3 lata. Radni wyrazili swoje zadowolenie wynikające ze wzrostu dochodów ze sprzedaży biletów w roku 2011 o 13 mln zł, w porównaniu z 2010 rokiem - podaje magistrat.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.