PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe definicje odpadów

  • PAP    7 sierpnia 2012 - 11:51
Nowe definicje odpadów

Rząd na rozpoczętym we wtorek o godz. 11 posiedzeniu zajmie się m.in. projektem nowelizacji ustawy o odpadach wydobywczych.
Celem nowelizacji ustawy o odpadach wydobywczych jest m.in. usprawnienie procedur w zakresie gospodarowania tymi odpadami. Wnioskodawcą jest minister środowiska. Nowela przenosi do polskiego prawa dyrektywę unijną, która zawiera definicje m.in. pojęć: odpady niebezpieczne, oleje odpadowe, bioodpady, wytwórca odpadów, posiadacz odpadów, gospodarowanie odpadami.

Część definicji zostało zmodyfikowanych, dodane też zostały nowe definicje (np. dealer, broker, selektywne zbieranie). Dyrektywa rozszerza odpowiedzialność producenta w zakresie zapobiegania powstawaniu odpadów oraz ich ponownego użycia i recyklingu. Wyznacza też cele w zakresie selektywnego zbierania – do 2015 r. wprowadzenie takiego zbierania co najmniej w stosunku do papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Brawata, 2012-08-22 10:32:50

    Cały tekst doniesienia dotyczy zwykłych odpadów a nie odpadów wydobywczych, które - jak wskazuje nazwa - powstają przy wydobywaniu kopalin. Oba rodzaje odpadów mają odrębne ustawy - o odpadach oraz o odpadach wydobywczych. Albo więc dziennikarze nie wiedzą o czym piszą albo sejm już przekroczył gran...ice kompetencji.  rozwiń
  • TEKO, 2012-08-07 22:47:48

    Chyba nowe definicje na RELACJE między zainteresowanymi!