Nowe lokale komunalne w Tarnowie

Pierwsi lokatorzy oglądają już mieszkania przy Pszennej w Tarnowie.
Nowe lokale komunalne w Tarnowie

Zakończyły się prace nad adaptacją budynku przy ulicy Pszennej na lokale komunalne.

Pierwsi lokatorzy oglądają już nowe mieszkania - mówi kierownik Biura Pomocy Mieszkaniowej w UMT Teresa Ogrodnik. W wyniku przebudowy byłego internatu szkolnego powstało 46 mieszkań, w tym trzy dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

- To bardzo ważna inwestycja miasta w komunalny zasób mieszkaniowy. Z pewnością pozytywnie odczują to mieszkańcy oczekujący w kolejce na własne mieszkania - podkreśla zastępca prezydenta ds. społecznych Dorota Skrzyniarz.

Remont trwał od maja 2011 roku. Zamiast niszczejącego i niezagospodarowanego od lat byłego internatu powstały nowoczesne mieszkania komunalne „pod klucz" o bardzo dobrym standardzie, zlokalizowane w spokojnej okolicy.

- Wykonano m.in. termomodernizację budynku, instalację sanitarną, wyremontowano dach i strop oraz zainstalowano nową stolarkę okienną, a łazienki i kuchnie wyłożono płytkami. W listopadzie zakończyliśmy odbiory inwestycji. Mieszkania są wyposażone w instalacje sieci telewizji kablowej i internetowej - mówi dyrektor Centrum Rozwoju Miasta Krzysztof Madej.

Wokół budynków powstały chodniki oraz miejsca parkingowe. Koszt inwestycji wyniósł ok. 3,4 mln zł. Pieniądze w całości pochodziły z budżetu miasta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE