PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe loty z Wrocławia do Rzeszowa

  • PAP    13 sierpnia 2011 - 12:10
Nowe loty z Wrocławia do Rzeszowa

Pod koniec września uruchomione zostanie nowe połączenie lotnicze z Wrocławia do Rzeszowa. Samoloty będą latały w poniedziałki, środy i piątki.
Jak poinformował dyrektor ds. sprzedaży i marketingu wrocławskiego Portu Lotniczego Jarosław Sztucki, duże zainteresowanie przewoźników stworzeniem siatki ogólnopolskich połączeń wynika głównie z faktu, że rejsy krajowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

„Dla pasażerów będzie to nowa jakość w podróżowaniu na wschód kraju, które do tej pory ze względu na odległość i słabą infrastrukturę było bardzo długie i męczące” – mówił.

Czytaj też: Lataj z Wrocławia do Zurychu

Samoloty będą kursowały z Wrocławia w poniedziałki i środy o godz. 6.45 i 18.00 oraz w piątki o godz. 19.30. Loty z Rzeszowa zaplanowano w poniedziałki i w środy o godz. 8.30 i 19.45 oraz w piątki o godz. 21.15. Pierwszy lot zaplanowano na 30 września. Czas trwania podróży wyniesie ok. 75 minut.

Połączenie będzie obsługiwane przez samoloty Eurolotu, który we wrześniu uruchomi także połączenie Kraków-Poznań, od października Kraków-Szczecin oraz Rzeszów-Szczecin.

Dyrektor ds. marketingu w Eurolot Jacek Balcer podkreślił, że nowa oferta jest skierowana zarówno do pasażerów biznesowych jak i turystów. Przewoźnik zdecydował, że utrzyma wprowadzoną do swojej wakacyjnej ofert 50 proc. zniżkę dla dzieci do lat 14 i rozważa także wprowadzenie ulg dla studentów.

Połączenie do Rzeszowa to drugi krajowy kierunek uruchomiony przez Eurolot w tym roku z Wrocławia. 1 lipca przewoźnik rozpoczął regularne loty do Gdańska. Dodatkowo z Wrocławia można lecieć do Warszawy liniami LOT i Jet Air, do Świnoujścia/Heringsdorfu liniami Jet Air, a od 6 września także do Poznania liniami Jetisfaction.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.