PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe mieszkania komunalne w Płocku ze wsparciem BGK

  • Artykuł promocyjny dostarczony przez Bank Gospodarstwa Krajowego    4 grudnia 2015 - 07:47

Przy ul. Kwiatka 3 w Płocku zostały oddane do użytkowania 22 lokale komunalne. Bank Gospodarstwa Krajowego w ramach rządowego programu wspierania budownictwa socjalnego i komunalnego przeznaczył na tę inwestycję blisko 2 mln zł.

Przedsięwzięcie realizowane było przez Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego i obejmowało przebudowę zabytkowej kamienicy oraz budowę nowego budynku mieszkalnego oficyny.

Koszt inwestycji wyniósł ponad 4 mln zł, w tym udział finansowego wsparcia Banku Gospodarstwa Krajowego to blisko połowa tej kwoty. W każdym z budynków znalazło się 11 mieszkań o powierzchni od 26,5 m2 do 53,5 m2, głównie jednopokojowych. Nad całością prac czuwał konserwator zabytków. Według wskazań konserwatora i pod jego nadzorem realizowano m.in. kolory elewacji i balustrad, okna, czy też kostkę na podwórku.

Miasto Płock jest jednym z czołowych beneficjentów środków finansowych, pochodzących z Funduszu Dopłat.

Od 2011 roku Bank Gospodarstwa Krajowego przyznał Miastu blisko 14 mln finansowego wsparcia na utworzenie 143 lokali komunalnych i 28 mieszkań chronionych. W edycji jesiennej br. Miasto złożyło w BGK wniosek na kwotę ponad 4,6 mln zł na budowę kolejnych 68 lokali komunalnych.

Aktualnie BGK przeprowadza ocenę wniosków złożonych w ramach jesiennego naboru br. na łączną kwotę ponad 96 mln zł. Ich kwalifikacja nastąpi do 31 grudnia 2015 r. Od 1 marca do 31 marca 2016 r. BGK będzie przyjmował kolejne wnioski w oparciu o znowelizowaną ustawę. BGK w ramach tzw. wiosennego naboru ma do dyspozycji ponad 50 mln zł.

Po uruchomieniu w 2007 r. wieloletniego rządowego programu budownictwa socjalnego i komunalnego Bank Gospodarstwa Krajowego przyznał łączne dofinansowanie o wartości ponad 580 mln zł na realizację ponad 970 przedsięwzięć, których łączna wartość wynosi blisko 2 mld zł. Dzięki tym środkom powstało już ponad 11,1 tys. mieszkań oraz ponad 800 miejsc noclegowych, a kolejne 3.240 lokali/miejsc pozostaje w trakcie realizacji.

Informacje o programie

Szczegółowe informacje o warunkach i trybie uzyskania wsparcia dostępne są na stronie internetowej banku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.