PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe mieszkania komunalne w Swarzędzu

  • 24swarzedz.pl (Joanna Gryczyńska)    20 października 2011 - 09:01
Nowe mieszkania komunalne w Swarzędzu

Przy ulicy Staniewskiego w Swarzędzu powstanie budynek, w którym firma Agrobex zbuduje 27 mieszkań komunalnych.
Budowa ma potrwać prawie rok i zakończy się najprawdopodobniej w sierpniu 2012 r. Koszt realizacji inwestycji wyniesie ponad 4.200.000 zł.

Wielorodzinny, mieszkalny budynek przy ulicy Staniewskiego został zaprojektowany jako trzyklatkowy. Dwukondygnacyjny z poddaszem użytkowym oraz kotłownią pomieści jednopokojowe i dwupokojowe lokale z przyłączami. Na przyległym terenie zaplanowano stworzenie parkingu dla mieszkańców.

Wykonawca inwestycji został wyłoniony na drodze przetargu, ogłoszonego przez Gminę Swarzędz w maju 2011 roku. Aby wziąć udział w postępowaniu przetargowym, oferenci musieli wpłacić wadium w wysokości 100 000 złotych, czyli sumę składaną w poczet zabezpieczenia dotrzymania warunków umowy.

Początkowo najkorzystniejszą ofertę złożyła firma AM Instalbud Sp. z o.o. Wykonawca odstąpił jednak od podpisania umowy, dlatego też ogłoszono kolejny przetarg. Firmą, którą ostatecznie wybrano, jest znane w Swarzędzu Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe AGROBEX Sp. z o.o.

Budowa jest wielomiesięczną inwestycją i ma potrwać prawie rok. Koniec prac zaplanowano na sierpień 2012 r. Termin realizacji przedsięwzięcia może jednak przedłużyć się w przypadku wystąpienia okoliczności, których nie można było przewidzieć, na przykład niekorzystnych warunków atmosferycznych, uniemożliwiających wykonanie robót.

Budynek przy ulicy Staniewskiego nie jest pierwszą inwestycją realizowaną przez Agrobex na terenie gminy Swarzędz. W puli zakończonych inwestycji znajdują się między innymi budynki, centra handlowe i pawilony na osiedlach: Raczyńskiego, Działyńskiego, Mielżyńskiego i Promykowym, a także osiedle Leśne i ulica Radosna. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.