PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe mieszkania komunalne w Toruniu

  • AT    13 kwietnia 2012 - 20:58
Nowe mieszkania komunalne w Toruniu

Rośnie budynek przy ul. Andersa, w którym będzie się mieściło 40 nowych mieszkań komunalnych. To jednak nie koniec. W 2012 roku oddanych zostanie w Toruniu łącznie 90 mieszkań komunalnych. Jak wygląda budowa przy ul. Andersa, można się przekonać oglądając film.
Jak donosi toruński magistrat (zabierz głos/oceń prezydenta) budowany obecnie budynek jest wolnostojący, czterokondygnacyjny i  niepodpiwniczony. Jego budowa ruszyła jesienią 2011 roku. Obecnie budynek jest w stanie surowym. Realizowany jest w technologii tradycyjnej ulepszonej. Będzie miał ściany z gazobetonu ocieplone styropianem.

W bloku znajdzie się 40 mieszkań komunalnych, jedno-, dwu- i trzypokojowych.  Będą wykończone w pełnym standardzie, a teren dookoła budynku zostanie zagospodarowany. Prace zakończą się jesienią. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budowlane  "REBUD" z Mogilna. Ta sama firma wybudowała już w sąsiedztwie inny blok, z 44 mieszkaniami.

Kolejnych 48 mieszkań zostanie w 2012 roku oddanych w dawnym hotelowcu „Lipsk” przy ul. Działowskiego na Rubinkowie. W tym roku rozpocznie się również budowa kolejnego bloku komunalnego przy ul. Olsztyńskiej - podaje magistrat.

W Toruniu od lat realizowany jest wieloletni program rozwoju gminnego budownictwa mieszkaniowego. W jego ramach od kilku lat w mieście budowanych jest rocznie ok. sto nowych mieszkań. Kolejnych kilkadziesiąt lokali miasto zyskuje poprzez adaptację istniejących budynków i w wyniku naturalnego ruchu najemców, którzy przeprowadzają się do innych mieszkań.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: