PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe mieszkania komunalne w Warszawie

  • GK    5 grudnia 2012 - 11:05
Nowe mieszkania komunalne w Warszawie

W stolicy przybywa mieszkań komunalnych. Po przekazaniu budynków na Pradze-Północ i Żoliborzu, tym razem powiększy się zasób lokalowy Włoch.
W czwartek, 6 grudnia, o godz. 14.00, odbędzie się uroczyste przekazanie dwóch budynków komunalnych przy ul. Naukowej 4 i 6. W symbolicznym przekazaniu kluczy udział wezmą: Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz Michał Wąsowicz, burmistrz dzielnicy Włochy.

Czytaj też: Budownictwo komunalne ciągle w ogonie

Władze Warszawy kontynuują realizację Programu Budownictwa Komunalnego na lata 2008-2012. W listopadzie nowe budynki przekazano na Pradze-Północ (75 mieszkań) i Żoliborzu (123 mieszkania oraz 1 mieszkanie treningowe dla osób niepełnosprawnych ruchowo).

Dwa budynki komunalne przy ul. Naukowej ze 111 mieszkaniami i 4 lokalami użytkowymi to największa z inwestycji prowadzonych w ostatnich latach przez dzielnicę Włochy, warta 24,5 mln złotych. Jak informuje stołeczny magistrat, symbolicznemu przekazaniu kluczy będzie towarzyszyło zwiedzanie nowych lokali.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • glews, 2012-12-05 12:18:18

    Kropla w morzu łez oczekujących latami w lokalach z alkoholikami, przemocą domową. Rośnie nam patologiczne społeczeństwo biedy i wykluczenia. Ale jak powiedział dla niektórych guru Balcerek - inaczej się na dało!!! A można było zrobić to jak w Brazylii. Walka z fawelami i biedą i to skuteczna zwróci...ła społeczeństwu 1,5 miliona nowych-starych obywateli. Ale my musimy czerpać z najgorszych wzorców rodem z XIX wieku!!! Dziękujemy Solidarności, "Bolkowi", naszym podobno Posłom, nierobom z Senatu i inszym biurokratycznym szczurom!!! Kiedyś się policzymy. Historia zawsze "kołem się toczy"  rozwiń