PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe mieszkania tańsze niż rok wcześniej

  • PAP    7 lutego 2013 - 07:02
Nowe mieszkania tańsze niż rok wcześniej

Spada zainteresowanie kupnem nowych mieszkań. Dlatego w lutym rusza fala promocji - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".
Firmy budujące mieszkania robią wszystko, by sprzedać ich jak najwięcej. Gazeta podaje przykłady takich działań. Np. firma Ronson za osoby, które kupiły mieszkanie w Poznaniu przez pół roku będzie spłacała odsetki. Z kolei w ten weekend z promocją obejmującą ok. 200 mieszkań rusza JW. Construction, deklarując upusty nawet w wysokości 76 tys. zł.

Gazeta przytacza dane firmy Home Broker, pośrednika na rynku nieruchomości, z których wynika, że przeciętna cena transakcyjna 1 m kw. mieszkania sprzedawanego przez deweloperów w Trójmieście, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu, była w 2012 r. o 12,7 proc. niższa niż w 2011 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • zlec, 2013-11-13 12:17:10

    Najciekawiej jest w branży nieruchomości biznesowych. Zobaczcie - biuro-hala.pl Kto się wcześniej spodziewał, że wyceny w takim biurowcu będą tak atrakcyjne? Sytuacja dla inwestorów i szukających wolnych nieruchomości jest rewelacyjna - gorzej jednak dla sprzedających...