PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe mieszkania w praskim klimacie

  • GK    18 kwietnia 2012 - 11:10
Nowe mieszkania w praskim klimacie

Do nowego kompleksu mieszkaniowego na warszawskiej Pradze Północ, w najbliższych dniach, będą mogli wprowadzić się pierwsi mieszkańcy. Budynki przy ul. Białostockiej 51 i Grodzieńskiej 34 są nowoczesne, ale z praskimi motywami.
Jak informuje stołeczny ratusz, „Dom pod rozchodnikiem”, bo tak nazywa się najnowsza praska inwestycja mieszkaniowa, swoją estetyką wpisuje się w otoczenie Starej Pragi, ale powstał z uwzględnieniem nowoczesnych standardów.

Projektanci budynków zadbali o wiele ciekawych nawiązań do praskiego budownictwa i tradycji, m.in. podwórkowych kapliczek. W dwóch budynkach znalazło się 69 gotowych do zamieszkania lokali, przede wszystkim dwu– i trzy– pokojowych. Lokatorzy będą mieli do dyspozycji także miejsca parkingowe, komórki lokatorskie a najmłodsi – bezpieczny plac zabaw.

W czwartek, 19 kwietnia o godz. 10.30 władze miasta i dzielnicy przekażą klucze pierwszym mieszkańcom „Domu pod rozchodnikiem”.

Podczas spotkania, w którym uczestniczyć będzie m.in. Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz – Waltz (zabierz głos/oceń prezydenta) będzie można dowiedzieć się więcej o kolejnych inwestycjach komunalnych na Pradze Północ oraz programie budownictwa komunalnego w Warszawie. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.