PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe mieszkania w Toruniu

  • AT    6 lutego 2013 - 09:14
Nowe mieszkania w Toruniu

Trwają prace wykończeniowe w nowym bloku przy ul. Olsztyńskiej 124-130 w Toruniu. Powstają tu kolejne 34 mieszkania komunalne. Koszt inwestycji to niemal 2,7 mln zł.
Budowa bloku komunalnego przy ul. Olsztyńskiej w Toruniu rozpoczęła się w lipcu 2012 roku. To budynek wolnostojący, czterokondygnacyjny, częściowo podpiwniczony, wykonany w technologii tradycyjnej ulepszonej. Znajda się w nim 34 mieszkania wykończone „pod klucz" dwu i jednopokojowe oraz jedno trzypokojowe. Wykonawca zagospodaruje również teren wokół bloku - zrobi chodniki, drogi, parking na 34 miejsca, oświetlenie, zieleń i plac zabaw. Według planów budynek będzie zasiedlony w połowie tego roku.

Wykonawcą budynku przy ul. Olsztyńskiej 124-130 jest wyłoniona w przetargu nieograniczonym firma "Stawbud" z Jedwabna w gminie Lubicz. Koszt inwestycji to niemal 2,7 mln zł.

- W tej chwili trwają prace stanu wykończeniowego: tynkowanie oraz montowanie instalacji elektrycznych i hydraulicznych. Za chwilę wykonawca rozpocznie prace posadzkowe. Gotowość do odbioru zostanie zgłoszona w lipcu. Wszystko jest prowadzone zgodnie z harmonogramem - mówi dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta Torunia Marcin Maksim.

Pod koniec lutego miasto odda kolejnych 48 mieszkań - w kompleksowo modernizowanym dawnym hotelowcu "Lipsk" przy ul. Działowskiego na Rubinkowie.

W Toruniu od lat realizowany jest wieloletni program rozwoju gminnego budownictwa mieszkaniowego. W jego ramach od kilku lat w mieście budowanych jest rocznie ok. sto nowych mieszkań. Kolejnych kilkadziesiąt lokali miasto zyskuje poprzez adaptację istniejących budynków i w wyniku naturalnego ruchu najemców, którzy przeprowadzają się do innych mieszkań.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.