PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe mieszkania z Bankiem Gospodarstwa Krajowego

  • JL    7 grudnia 2015 - 08:23
Nowe mieszkania z Bankiem Gospodarstwa Krajowego

Bydgoskie Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Fordonie oddało do użytku 103 lokale. Fot. Mat. prasowe

Bydgoskie Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Fordonie oddało do użytku 103 lokale, w tym jedno mieszkanie usamodzielnienia dla podopiecznych Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych.
Przy ul. Bora-Komorowskiego w dwóch budynkach oddano łącznie do użytku 103 mieszkania w tzw. systemie pod klucz. Inwestycję rozpoczęto w czerwcu 2014 r., a zakończono w październiku br.

Koszt metra kwadratowego powierzchni użytkowej wyniósł 3250 zł. Inwestycja kosztowała 17 mln zł. Na zadanie z budżetu miasta przekazano 1 mln zł, a Bank Gospodarstwa Krajowego udzielił BTBS kredytu w wysokości 9 mln zł.

W budynkach znalazło się łącznie 80 mieszkań dwupokojowych, 14 lokali trzypokojowych, osiem jednopokojowych i jedno mieszkanie usamodzielnienia o powierzchni 137 mkw.

Jest to piąte mieszkanie tego typu w zasobach BTBS. Docelowo mieszkać w nim będzie maksymalnie 14 wychowanków BZPOW. Bydgoski Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych ma łącznie osiem mieszkań usamodzielnienia, w których w warunkach zbliżonych do domowych mieszka w sumie ponad 100 wychowanków w wieku od 3 do 21 lat.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.