Nowe pociągi Kolei Dolnośląskich

Klimatyzacja, darmowe WiFi, szyby pochłaniające promieniowanie słoneczne i wszelkie udogodnienia dla pasażerów. Te, i wiele innych zalet, mają elektryczne zespoły trakcyjne 31WE „Impuls", czyli nowe pociągi Kolei Dolnośląskich.
Nowe pociągi Kolei Dolnośląskich

Pojazdy wyprodukowane przez polską spółkę Newag przystosowane są do jazdy z prędkością 160 km/h i kosztowały ponad 100 mln złotych (wkład UE to ok. 67,5 mln).

Dwa pierwsze nowoczesne 31WE „Impuls" wyjadą na tory Dolnego Śląska 1 kwietnia 2013 r., kolejne trzy w czerwcu. Nowe pociągi obsłużą połączenia na linii Wrocław - Węgliniec przez Legnicę i Bolesławiec. W weekendy będą obsługiwały linię Wrocław - Jelenia Góra.

Będą najszybszymi pociągami regionalnymi na Dolnym Śląsku. Podróż tymi najszybszymi regionalnymi pociągami na Dolnym Śląsku pozwoli podróżnym pokonać odległość z Wrocławia do Legnicy w niecałą godzinę, a cała podróż pomiędzy Wrocławiem a Węglińcem skróci się o 20-25 minut.

Od żółto-białych szynobusów, do widoku których na Dolnym Śląsku zdążyli się przyzwyczaić mieszkańcy, nowe pojazdy są przede wszystkim większe - mogą przewozić więcej pasażerów (każdy ma 202 miejsca siedzące i ok. 256 miejsc stojących).

Pasażerowie w czasie podróży mogą korzystać z Internetu, podładować komórkę czy przewinąć niemowlę na specjalnie przygotowanym przewijaku. Komfort podroży poprawiają także szyby pochłaniające promienie słoneczne, klimatyzacja i wygodne fotele, zaś niskopodłogowe wejście ułatwi poruszanie się osobom niepełnosprawnym i młodym rodzicom, którzy podróżują z dziećmi w wózkach.

Na licznych udogodnieniach technicznych (np. elektroniczne układy sterowania pojazdem, kamery zamiast lusterek czy monitoring wnętrza) skorzysta także obsługa pojazdu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE