PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe pociągi Kolei Dolnośląskich

  • AT    23 marca 2013 - 15:30
Nowe pociągi Kolei Dolnośląskich

Klimatyzacja, darmowe WiFi, szyby pochłaniające promieniowanie słoneczne i wszelkie udogodnienia dla pasażerów. Te, i wiele innych zalet, mają elektryczne zespoły trakcyjne 31WE „Impuls", czyli nowe pociągi Kolei Dolnośląskich.
Pojazdy wyprodukowane przez polską spółkę Newag przystosowane są do jazdy z prędkością 160 km/h i kosztowały ponad 100 mln złotych (wkład UE to ok. 67,5 mln).

Dwa pierwsze nowoczesne 31WE „Impuls" wyjadą na tory Dolnego Śląska 1 kwietnia 2013 r., kolejne trzy w czerwcu. Nowe pociągi obsłużą połączenia na linii Wrocław - Węgliniec przez Legnicę i Bolesławiec. W weekendy będą obsługiwały linię Wrocław - Jelenia Góra.

Będą najszybszymi pociągami regionalnymi na Dolnym Śląsku. Podróż tymi najszybszymi regionalnymi pociągami na Dolnym Śląsku pozwoli podróżnym pokonać odległość z Wrocławia do Legnicy w niecałą godzinę, a cała podróż pomiędzy Wrocławiem a Węglińcem skróci się o 20-25 minut.

Od żółto-białych szynobusów, do widoku których na Dolnym Śląsku zdążyli się przyzwyczaić mieszkańcy, nowe pojazdy są przede wszystkim większe - mogą przewozić więcej pasażerów (każdy ma 202 miejsca siedzące i ok. 256 miejsc stojących).

Pasażerowie w czasie podróży mogą korzystać z Internetu, podładować komórkę czy przewinąć niemowlę na specjalnie przygotowanym przewijaku. Komfort podroży poprawiają także szyby pochłaniające promienie słoneczne, klimatyzacja i wygodne fotele, zaś niskopodłogowe wejście ułatwi poruszanie się osobom niepełnosprawnym i młodym rodzicom, którzy podróżują z dziećmi w wózkach.

Na licznych udogodnieniach technicznych (np. elektroniczne układy sterowania pojazdem, kamery zamiast lusterek czy monitoring wnętrza) skorzysta także obsługa pojazdu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.