Nowe pociągi Kolei Mazowieckich wyjadą na trasę Warszawa-Skierniewice

Trzy z dwunastu kupionych przez Koleje Mazowieckie nowoczesnych pociągów Impuls wyjedzie w poniedziałek na trasę Warszawa - Skierniewice - poinformował przewoźnik.
Nowe pociągi Kolei Mazowieckich wyjadą na trasę Warszawa-Skierniewice
Pozostałe dziewięć pociągów przewoźnik ma otrzymać w listopadzie (fot. Newag)

W poniedziałek (8 czerwca) - zanim pociągi wyjechały na trasę do Skierniewic - Koleje Mazowieckie zaprezentowały składy na warszawskim Dworcu Wschodnim. "Jak słyszałem w ciągu ostatnich kilku miesięcy, że żyjemy na zgliszczach, że Polska jest krajem niespełnionych marzeń, to takie inwestycje jak ta zadają kłam takim twierdzeniom" - powiedział dziennikarzom marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

Dodał, że rozwój Kolei Mazowieckich to jeden z priorytetów zarządu województwa. "Województwo mazowieckie to obszar odpowiadający wielkością Danii. Żeby mógł się rozwijać, musi mieć dobre połączenia między Warszawą a pozostałymi miastami" - powiedział Struzik. "W kolejnych latach nadal będziemy inwestować w Koleje Mazowieckie" - zapewnił.

Mazowsze pierwsze z pociągami Impuls

Impulsy wyprodukował nowosądecki Newag. Jak wskazał prezes spółki Zbigniew Konieczek, kupione przez Koleje Mazowieckie składy to pierwsze pociągi polskiej produkcji, które spełniają najnowsze wymogi Unii Europejskiej. "Mazowsze jest pierwszym regionem w Polsce, gdzie takie pociągi będą jeździć" - dodał. Jak powiedział PAP Konieczek, producent będzie chciał sprzedawać składy także w innych krajach europejskich, np. we Włoszech.

Koszt pociągów to 257 mln zł brutto, z czego 82 mln zł pochodzi z funduszy unijnych. Składy mają po 206 miejsc siedzących, miejsca do przewożenia rowerów, przewijaki dla niemowląt, klimatyzację, wi-fi. Składy są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE