PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe pociągi wyjadą na dolnośląskie tory

  • ZWI    24 maja 2013 - 15:15
Nowe pociągi wyjadą na dolnośląskie tory

Od 1 kwietnia po dolnośląskich torach kursują już pierwsze dwa nowoczesne pociągi zakupione przez należącą do samorządu województwa Spółkę Koleje Dolnośląskie. Przewoźnik odebrał kolejne trzy pojazdy, które od 1 czerwca wyjadą na tory.
Nowe pociągi kosztowały 100 mln zł, z czego blisko 70 mln zł pochodzi z unijnej dotacji przekazanej za pośrednictwem programu regionalnego.

Nowe pociągi obsługują połączenia Wrocław - Węgliniec przez Legnicę i Bolesławiec, a od 9 czerwca w weekendy zaczną jeździć na trasie Wrocław - Wałbrzych - Jelenia Góra. Nowoczesne 31WE „Impuls" to nowa jakość podróżowania dla mieszkańców Wałbrzycha i Jeleniej Góry. Jadąc do Wrocławia, mogą oni korzystać z internetu, podładować komórkę czy przewinąć niemowlę na specjalnie przygotowanym przewijaku.

Komfort podroży poprawiają także szyby pochłaniające promienie słoneczne, klimatyzacja i wygodne fotele, zaś niskopodłogowe wejście ułatwi poruszanie się osobom na wózkach i młodym rodzicom. Na licznych udogodnieniach technicznych (np. elektroniczne układy sterowania pojazdem, kamery zamiast lusterek czy monitoring wnętrza) skorzysta także obsługa pojazdu, co również wpływa na poprawę bezpieczeństwa podróżowania.

Poprawa komfortu podróży to nie wszystko. Koleje Dolnośląskie ciągle się rozwijają - uruchamiają kolejne połączenia . Od 27 kwietnia żółto-białe autobusy szynowe jeżdżą z Jeleniej Góry do Trutnova, zapewniając lokalne połączenia międzynarodowe.

Od 9 czerwca zaczną jeździć na trasie Kłodzko - Polanica Zdrój. W dalszej perspektywie będzie możliwa realizacja kolejnych połączeń w ramach aglomeracji wałbrzyskiej, jeleniogórskiej i wrocławskiej, ponieważ Koleje Dolnośląskie starają się o dofinansowanie zakupu kolejnych nowoczesnych pojazdów trakcyjnych.

Spółka złożyła w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego wniosek o zakup 6 nowych trójczłonowych zespołów trakcyjnych na potrzeby realizacji zadań przewozowych komunikacji miejskiej i podmiejskiej. Jeżeli zostanie on przyjęty już w latach 2014-2015 kolejne nowoczesne pociągi Kolei Dolnośląskich wyjadą na tory Dolnego Śląska.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.