PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe podkarpackie połączenia lotnicze

  • PAP    14 listopada 2011 - 16:08
Nowe podkarpackie połączenia lotnicze

Od poniedziałku z lotniska w podrzeszowskiej Jasionce pasażerowie mogą latać na dwóch nowych trasach: do Gdańska oraz do Warszawy. Nowe połączenia uruchomił OLT Jetair.
Jak poinformował szef marketingu spółki lotniskowej "Rzeszów-Jasionka" Łukasz Sikora, rejsy do Warszawy odbywają się dwa razy dziennie: rano i wieczorem, a do Gdańska raz.

Sikora podkreślił, że to kolejne nowe połączenia uruchomiona z Jasionki w ostatnim czasie. Na początku listopada połączenie z Manchesterem otworzył irlandzki przewoźnik Ryanair. Przypomniał również, że od końca września Eurolot oferuje loty do Szczecina.

Lotnisko w podrzeszowskiej Jasionce od kilku lat jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się portów lotniczych w Polsce. Ubiegły rok zakończył się prawie 20-procentowym wzrostem liczby obsłużonych pasażerów (454 tys.). W tym roku władze portu szacują, że obsłużonych zostanie ponad pół mln pasażerów.

Czytaj też: Małe lotniska warto budować, ale…

Z Jasionki można polecieć m.in. do Frankfurtu-Hahn, Manchesteru, Szczecina, Londynu, Bristolu, Birmingham, East Midlands oraz Dublina. Lotnisko obsługuje również codzienne połączenia z Warszawą oraz z Frankfurtem, a także loty czarterowe do Egiptu, Grecji, Turcji i Tunezji.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.