PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe połączenia Kolei Śląskich

  • PAP    18 maja 2012 - 19:29
Nowe połączenia Kolei Śląskich

Koleje Śląskie, które od końca zeszłego roku kursują do Wisły Głębce z Częstochowy w dni wolne od pracy, od 1 czerwca będą także codziennie wozić pasażerów z Katowic i Gliwic w tym atrakcyjnym turystycznie kierunku.
Rzecznik Kolei Śląskich Adam Warzecha poinformował, że z początkiem czerwca spółka zwiększy zarówno liczbę dotychczasowych połączeń do Wisły Głębce w weekendy, jak również będzie obsługiwać połączenia z Wisłą Głębce w dni powszednie.

Pasażerowie, którzy będą chcieli m.in. podróżować z Katowic do Wisły Głębce, od poniedziałku do piątku będą mieli do dyspozycji pięć połączeń. Natomiast osoby, które będą chciały jechać bez przesiadek z Gliwic, będą miały taką możliwość raz dziennie.

Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego poinformowało, że obsługa linii Katowice-Wisła Głębce "to udogodnienie dla pasażerów w dotarciu do atrakcyjnych turystycznie terenów".

- Koleje Śląskie od kilku miesięcy w weekendy, święta i podczas ferii są obecne na tej trasie, uzupełniając ofertę obecnego przewoźnika Przewozów Regionalnych - poinformowało biuro prasowe marszałka.

Spółka Koleje Śląskie została założona w kwietniu 2010 r. Jej jedynym wspólnikiem jest Województwo Śląskie.

Pierwsze pociągi wyjechały na tory w październiku 2011 roku. Pociągi osobowe i przyśpieszone kursują codziennie na trasie Gliwice-Katowice-Częstochowa oraz w dni wolne od pracy - Częstochowa-Katowice-Wisła Głębce.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.