PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe połączenia Leo Express. Na trasie Kraków, Gdańsk, Warszawa, Toruń

  • MIW    15 grudnia 2017 - 15:06
Nowe połączenia Leo Express. Na trasie Kraków, Gdańsk, Warszawa, Toruń
Leo Express rozwija siatkę swoich połączeń w Polsce. (fot. www.le.cz)

Czeski przewoźnik Leo Express rozwija sieć swoich połączeń w Polsce. W zeszłą niedzielę (9 grudnia) uruchomił nocną linię Warszawa - Katowice – Wiedeń. W przyszły czwartek (21 grudnia) wystartuje z kolei nocna linia Trójmiasto - Katowice – Kraków.
Nowe połączenia zapewniają komunikację między kilkunastoma miastami w Polsce i w Czechach. Na linii Warszawa – Wiedeń autobusy jadą przez Łódź, Częstochowę, Katowice, Gliwice, Ostrawę, Ołomuniec, Brno, Mikulow), zaś na linii KrakówGdynia przez Katowice, Częstochowę, Piotrków TrybunalskiŁódź, Ciechocinek, Toruń, Grudziądz i Gdańsk. Obsługują też porty lotnicze w Krakowie, Katowicach, Gdańsku i Warszawie. Jak podkreślają przedstawiciele czeskiego przewoźnika kurs do Wiednia wypełni lukę po skasowanym nocnym pociągu PKP łączącym Katowice z Wiedniem i Warszawą.

Czytaj: Nowe połączenie z Krakowa do Pragi? Czeski Leo Express ma takie plany

- W pierwszych tygodniach nowego roku ogłosimy długo wyczekiwany start naszych połączeń kolejowych Kraków – Katowice – Praga. W najbliższym czasie planujemy zoptymalizować naszą ofertę pod kątem skomunikowań z pociągami, planujemy również kilka nowości – mówi Peter Jančovič, dyrektor zarządzający LEO Express Polska.

Czytaj: Punktualność kolei pasażerskich w Polsce: WKD liderem, Intercity outsiderem

Już dziś (15.12) natomiast w Krakowie, LEO Express uruchamia zupełnie nową na polskim rynku usługę - kursy dowozowe D2D, które zawiozą pasażerów z dworca pod dom, czy spod dowolnego adresu przywiozą na dworzec. Połączenia te obsługiwać będą busiki, które czekać będą przy dworcu autobusowym, będąc skomunikowane ze wszystkimi kursami (również z połączeniami kolejowymi do Pragi). Przejazd busikiem można będzie rezerować razem z biletem na autobus czy pociąg. Przewoźnik liczy, że to rozwiązanie przyciągnie klientów. Podkreśla, że jednym z powodów, które zrażają potencjonalnych użytkowników do korzystania z transportu publicznego jest słabe skomunikowanie pomiędzy poszczególnym jego gałęźami i brak możliwości wygodnego podróżowania z miejsca początkowego do miejsca docelowego, tak jak to sie dzieje w przypadku transportu samochodowego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.