PARTNER PORTALU
 • BGK

Nowe połączenia lotnicze z Modlina na Ukrainę

 • bad    23 marca 2018 - 16:42
Nowe połączenia lotnicze z Modlina na Ukrainę
Fot. Mat. pras. Portu Lotniczego Warszawa-Modlin

Cztery razy w tygodniu do Kijowa i 3 razy – do Lwowa – tak kursować będą samoloty Ryanair z Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa Modlin w sezonie jesienno-zimowym 2018/2019.
 1. Kijów i Lwów to kolejne nowe połączenia uruchamiane z podwarszawskiego lotniska w tym roku.

 2. - Sukcesywnie wzbogacamy ilość połączeń, także z myślą o pasażerach wybierających się na Ukrainę – zarówno w celach turystycznych, jak i zawodowych – mówi Leszek Chorzewski, p.o. prezesa zarządu mazowieckiego portu.

 3. Do ukraińskiej stolicy samoloty latać będą cztery razy w tygodniu. Nieco mniej, bo trzy – do Lwowa. Realizowane przez Ryanair w tych kierunkach połączenia z podwarszawskiego Modlina to część nowej oferty (w sumie aż siedem tras z różnych lotnisk w Polsce) irlandzkiego przewoźnika, która tym razem obejmuje Ukrainę. Kraj ten jest już 36. w całej siatce połączeń Ryanaira.

 4. Czytaj też: Rozbudowa lotniska w Radomiu oznacza likwidację Modlina?
 5. – Nowe połączenia będą realizowane od końca października i staną się częścią rozkładu lotów na sezon zima 2018/19. Bilety w cenie od 39 zł są w sprzedaży na Ryanair.com. Polscy pasażerowie oraz turyści mogą korzystać z jeszcze niższych cen lotów, a także innych udogodnień w ramach programu “Always Getting Better”, jak obniżone opłaty za przewóz bagażu rejestrowanego, Ryanair Rooms oraz punkty Travel Credit, loty łączone na lotniskach w Rzymie, Mediolanie i Porto oraz Ryanair Transfers – mówi Olga Pawlonka, sales & marketing manager CEE Ryanaira.

 6. Czytaj też: Budowa CPL? I tak należy myśleć o duoporcie Warszawa i Modlin
 7. Przylatujący do podwarszawskiego Portu podróżni w ciągu zaledwie 45 minut będą mogli znaleźć się w Warszawie. Z Modlina kursuje specjalny autokar, a Koleje Mazowieckie oferują dogodne połączenia ze stacji, na którą zainteresowane osoby dowozi specjalny autobus.

  Ryanair obsługuje z podwarszawskiego lotniska już ponad 40 połączeń w różnych kierunkach – także poza Europę.

 8. Zarząd lotniska w Modlinie zdecydował się na uruchomienie nowych połączeń pomimo braku zgody jednego ze wspólników (PPL) na rozbudowę lotniska. Przypomnijmy, że wspólnik ten nie zgodził się na zaciągnięcie przez port w Modlinie kredytu na powiększenie hali przylotów i pasa startowego.

 9. Poniżej wszystkie połączenia Ryanair na Ukrainę z Polski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.