PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe połączenia w letnim rozkładzie lotów z Goleniowa

  • PAP/rs    15 listopada 2017 - 10:59
Nowe połączenia w letnim rozkładzie lotów z Goleniowa
Do każdego z sześciu kierunków od maja do października samoloty ze szczecińskiego lotniska polecą raz w tygodniu. Fot. mat. pras. Port Lotniczy Szczecin-Goleniów

Cztery greckie wyspy, chorwacki Dubrownik i turecka Antalya to kierunki, do których będą mogli latem wylatywać pasażerowie z lotniska Szczecin-Goleniów - poinformował port lotniczy. Czarterowe loty rozpoczną się od maja i będą trwały do października 2018 r.
• W ofercie będzie sześć kierunków: cztery greckie wyspy, w tym dwie nowe: Rodos i Zakynthos oraz dwie, na które samoloty spod Szczecina już dolatywały, czyli Kreta i Korfu.

• Do każdego z sześciu kierunków od maja do października samoloty ze szczecińskiego lotniska polecą raz w tygodniu.

• W 2017 r. z letnich czarterów skorzystało około 10 tys. turystów, w 2018 r. powinno ich być minimum dwa razy więcej.

Jak zaznaczył rzecznik prasowy portu Szczecin-Goleniów Krzysztof Domagalski, podróżni lądujący na wyspie Korfu będą mogli po transferze kontynuować podróż do Albanii.

Podobnie jak w tym roku, z portu lotniczego Szczecin-Goleniów będzie można dotrzeć do chorwackiego Dubrownika. Domagalski podał także, że po latach przerwy wracają czartery turystyczne do tureckiej Antalyi.

- Do każdego z sześciu kierunków od maja do października samoloty ze szczecińskiego lotniska polecą raz w tygodniu. W 2017 r. z letnich czarterów skorzystało około 10 tys. turystów, w 2018 r. powinno ich być minimum dwa razy więcej - przewiduje rzecznik portu.

Lotnisko szacuje, że w całym 2017 r. powinno obsłużyć około 585 tys. pasażerów. Z kolei, w przyszłym roku chciałoby obsłużyć około 700 tys. pasażerów.

Port Lotniczy Szczecin-Goleniów obsługuje 10 rozkładowych połączeń lotniczych: Warszawa, Oslo Gardermoen, Oslo Torp, Stavanger, Bergen, Londyn Stansted, Londyn Luton, Dublin oraz Liverpool.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.