PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe połączenia z lotniska w Jasionce

  • PAP    7 listopada 2011 - 15:23
Nowe połączenia z lotniska w Jasionce

Rejsy do Gdańska via Katowice, do Warszawy oraz do Manchesteru - to nowe połączenia, jakie w rozpoczętym sezonie zimowym oferowane są z lotniska w podrzeszowskiej Jasionce.
Jak poinformował szef marketingu spółki lotniskowej "Rzeszów-Jasionka" Łukasz Sikora, nowością w siatce połączeń z Rzeszowa (zabierz głos/oceń prezydenta) będą rejsy do Gdańska via Katowice oraz połączenie z Warszawą (zabierz głos/oceń prezydenta).

- Obie trasy od połowy listopada oferować będzie OLT-Jetair. Do tych trzech miast latać będzie można codziennie od poniedziałku do piątku - dodał.

Kolejnym nowym kierunkiem jest Manchester, pierwszy lot do tego miasta odbył się w miniony piątek. Przewoźnikiem, który uruchomił to połączenie jest Ryanair. Loty odbywać się będą w poniedziałki i piątki

Czytaj też: Dwa nowe połączenia z lotniska w Jasionce

Sikora podkreślił, że już od końca września Eurolot otworzył nowe połączenie do Szczecina (zabierz głos/oceń prezydenta).

- To najdłuższa lotnicza trasa w Polsce. Podróż do Szczecina skraca się do 1 godz. 45 minut, czyli trwa dziesięciokrotnie krócej niż pociągiem czy samochodem. Loty na tej trasie odbywają się w piątki i niedziele - podkreślił.

Zdaniem Sikory, absolutnym hitem tej zimy ma szanse stać się czarterowe połączenie z Egiptem, które od 29 grudnia uruchamia Itaka.

- W zaledwie parę godzin, bezpośrednio z Rzeszowa będzie można przemieścić się z zimowej scenerii na pełne słońca piaszczyste plaże Hurghady. Wyloty będą odbywać się w każdy czwartek - dodał.

W czasie sezonu zimowego zawieszone będzie natomiast połączenie do Barcelony-Girony.

- Przewoźnik, firma Ryanair deklaruje, że loty zostaną wznowione w marcu wraz z początkiem sezonu letniego. Zgodnie z informacjami przewoźnika połączenie do Frankfurtu-Hahn zostanie także zawieszone od początku grudnia br. - zaznaczył Sikora.

Lotnisko w podrzeszowskiej Jasionce od kilku lat jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się portów lotniczych w Polsce. Ubiegły rok zakończył się prawie 20-procentowym wzrostem liczby obsłużonych pasażerów (454 tys.). W tym roku władze portu szacują, że obsłużonych zostanie ponad pół mln pasażerów.

Z Jasionki można polecieć m.in. do Frankfurtu-Hahn, Manchesteru, Szczecina, Londynu, Bristolu, Birmingham, East Midlands oraz Dublina. Lotnisko obsługuje również codzienne połączenia z Warszawą oraz z Frankfurtem, a także loty czarterowe do Egiptu, Grecji, Turcji i Tunezji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.