PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe połączenie kolejowe lotniska Szczecin-Goleniów

  • PAP    30 maja 2013 - 10:12
Nowe połączenie kolejowe lotniska Szczecin-Goleniów

Od niedzieli 9 czerwca pasażerowie będą mogli dojechać pociągiem do Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów. Przewidywany czas podróży ze Szczecina na lotnisko to około 40 minut, natomiast z Kołobrzegu - około 90 minut.
Początkowo połączenie to będą obsługiwały pociągi relacji Szczecin-Kołobrzeg, a od 2 września br. ma jeździć bezpośredni pociąg na lotnisko ze Szczecina. Połączenia kolejowe będą zsynchronizowane z godzinami odlotów i przylotów samolotów.

W środę odbył się inauguracyjny przejazd szynobusu. Zachodniopomorski marszałek Olgierd Geblewicz podkreślił rolę inwestycji infrastrukturalnych, które jego zdaniem powodują rozwój regionu.

"Tylko dzisiaj widzimy, jak wiele jest tych inwestycji: nowy tabor kolejowy współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego, inwestycje w lotnisko, stale rosnący standard usług Przewozów Regionalnych. Trzeba zauważyć jednak, że mamy problemy do rozwiązania, choćby przyszłość Przewozów Regionalnych w skali całej Polski" - powiedział Geblewicz.

Dojazd na lotnisko jest możliwy dzięki modernizacji linii kolejowej nr 402 na odcinku Kołobrzeg - Goleniów i budowie łącznicy kolejowej między tą linią a nową stacją na lotnisku. Koszt całej inwestycji przekroczył 67 mln zł, z czego ponad 41 mln zł to dofinansowanie z funduszy unijnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.