PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe połączenie lotnicze Sztokholm-Gdańsk

  • PAP    27 maja 2011 - 19:51
Nowe połączenie lotnicze Sztokholm-Gdańsk

Skandynawskie linie SAS poinformowały w piątek o uruchomieniu od jesieni bezpośredniego połączenia lotniczego Sztokholm-Gdańsk.
Od 30 października samoloty SAS będą latać cztery raz w tygodniu (poniedziałek, środa, piątek, niedziela) ze sztokholmskiego lotniska Arlanda do Gdańska.

- Gdańsk to region silnego wzrostu gospodarczego, gdzie sporo skandynawskich firm prowadzi działalność. Dostawaliśmy od nich zapytania o możliwość uruchomienia bezpośredniego połączenia, dlatego cieszymy się, że możemy spełnić ich prośbę - mówi Lars-Ove Filipson, dyrektor sprzedaży SAS.

Oprócz biznesmenów SAS liczy również na turystów. "Gdańsk to jedno z najładniejszych miast w Europie, więc może być także celem weekendowych wycieczek" - dodaje przedstawiciel linii lotniczej.

Dotychczas ze Sztokholmu (Arlanda) do Gdańska nie było bezpośrednich połączeń lotniczych, natomiast oba miasta łączy linia Wizz Air, w tym przypadku jednak podróżni muszą korzystać z oddalonego o 100 km od Sztokholmu lotniska Skavsta w Nykoeping.

W maju samoloty SAS zaczęły latać także bezpośrednio między Kopenhagą a Wrocławiem. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.