PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe połączenie lotnicze z Wrocławia do Lwowa

  • PAP/EM    18 stycznia 2017 - 14:27
Nowe połączenie lotnicze z Wrocławia do Lwowa
Dla pasażerów z Ukrainy przygotowano obsługę oraz oznakowanie w ich ojczystym języku (fot. fotolia)

Od kwietnia linie lotnicze Wizz Air uruchomią połączenia z Wrocławia do Lwowa. To pierwsza oferta lotów ze stolicy Dolnego Śląska do Lwowa. Loty będą odbywały się dwa razy w tygodniu.
O planach uruchomienia nowego połączenia przewoźnik poinformował w środę podczas konferencji prasowej na wrocławskim lotnisku. Pierwszy samolot na tej trasie wystartuje 13 kwietnia.

Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław podkreślił, że nowe połączenie to z jednej strony oferta dla Ukraińców pracujących i uczących się na Dolnym Śląsku, z drugiej zaś dla turystów chcących zwiedzić te miasta. "Podróż samolotem potrwa tylko półtorej godziny i znacznie ułatwi taką wycieczkę. Cieszymy się, że przewoźnik docenia potencjał kierunków wschodnich" - powiedział Kuś.

Lwów to drugie z ukraińskich miast w ofercie lotów Wizz Air z Wrocławia. Od trzech miesięcy ze stolicy Dolnego Śląska można latać również do Kijowa.

Władze lotniska poinformowała, że dla pasażerów z Ukrainy przygotowano obsługę oraz oznakowanie w ich ojczystym języku.

Wizz Air oferuje z Wrocławia łącznie dziewięć połączeń, m.in. do Londynu, Oslo, Eindhoven Sztokholmu czy Dortmundu. Pierwsze z nich uruchomiono w 2006 r., a od 2010 r. na wrocławskim lotnisku dział baza operacyjna tego przewoźnika.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • waldemar,mr, 2017-01-22 00:09:15

    panie prezesie dariuszu do lwowa super ze powrucilo polaczenie akiedy wilno