PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe połączenie: Samolotem z Krakowa do Ammanu w Jordanii

  • PAP/AT    4 lutego 2018 - 11:46
Nowe połączenie: Samolotem z Krakowa do Ammanu w Jordanii
Jordania to dwudziesty ósmy kraj w siatce połączeń krakowskiego lotniska (fot.pixabay.com)

Linie lotnicze Ryanair uruchomią bezpośrednie połączenie z Krakowa do stolicy Jordanii – Ammanu. Rejsy będą realizowane dwa razy w tygodniu i staną się częścią zimowego rozkładu lotów 2018/19 – poinformowała rzecznik prasowy Kraków Airport Monika Pabisek.
Jordania to dwudziesty ósmy kraj w siatce połączeń krakowskiego lotniska.

"Oferta bazowego przewoźnika rozszerza możliwość zaplanowania podróży z Krakowa do Azji i poszukiwanie słońca w kolejnym sezonie zimowym" - podkreśla prezes Zarządu Kraków Airport Radosław Włoszek.

Oferta linii lotniczych Ryanair umożliwia zaplanowanie wypoczynku w Jordanii. Na liście światowego dziedzictwa UNESCO znajdują m.in. starożytne skalne miasto Nabatejczyków - Petra, Kasr Amra czyli zamek na środku pustyni i Wadi Rum zwany Doliną Księżycową.

Bilety na trasie Kraków - Amman będą w sprzedaży pod koniec lutego.

W sezonie letnim 2018 r. nowe połączenia z Krakowa uruchomi czterech przewoźników: flyDubai do Dubaju, Ryanair do Burgas, Norwegian do Helsinek, LOT do Budapesztu. LOT zwiększy także częstotliwość lotów do Chicago do dwóch tygodniowo. Na lato pozostaną również nowości sezonu zima 2017/2018, w tym m.in. połączenie Ukraine International Airlines do Kijowa.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym, który w zeszłym roku odprawił ponad 5,8 mln osób, a na ten rok prognozuje 9-proc. wzrost ruchu pasażerskiego.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.